Înregistrată · din 24.05.1996 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 3.63

BROSTENI COM SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Broșteni (com. Vișina), județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (rev.3) / comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun (CAEN 4711).

CUI
8456640
Reg. comerțului
J1996000252154
Înființată
24.05.1996 · 30 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti
Cifră de afaceri · 2025
119 miiRON
+151% față de 2024
Profit net · 2025
357RON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
—
fără termen de comparație
Datorii · 2025
5.323RON
+689% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

119 mii RON în 2025 · profit 357

89 mii178 mii
200820172025

01 · Pe scurt

BROSTENI COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Broșteni Com. Vișina, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 24.05.1996. Activitatea principală declarată este CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (Rev.3) / Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 119.076 lei, profit de 357 lei. În registrul ANAF figurează înregistrată din 24.05.1996. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani90 mii → 119 mii RON între 2022 și 2025.
Marja netă e sub 2%0,3% în 2025 față de 0,7% în 2022: din fiecare 100 RON vânduți rămân sub 2.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii5.323 RON datorii la 75 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 73% din ele.

02 · Sănătate financiară

3 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

0,3%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

14,52

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

7%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 7% din firmă e finanțat din datorii.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
BROSTENI COM SRL
CUI
8456640
Nr. Reg. Com.
J1996000252154
Data înregistrării
24.05.1996
Stare
INREGISTRAT din data 24.05.1996
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti
Activitate principală
4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (Rev.3) / Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT BROŞTENI COM. VIŞINA,

Sediul socialSat Broşteni Com. Vişina, județul DÂMBOVIŢA, 137516
Domiciliul fiscalSat Broşteni Com. Vişina, județul DÂMBOVIŢA, 137516

Firme din Broșteni (com. Vișina) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1997; până pe 17.01.2018; înregistrare anulată pe 17.01.2018
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 17.01.2018; actualizat pe 19.01.2018
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 16 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025202420232022202120202019201820172016201520142013201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 19 rânduri
Cifra de afaceri neta1194783,990,068,584,7·91,489,984,084,981,670,993,3115178+151%−2,4%
Venituri totale1194783,990,068,584,7·91,489,984,084,981,670,993,3115178+151%−2,4%
Cheltuieli totale1168982,886,767,981,7·81,878,673,476,171,768,290,7109166+30%−2,1%
Profit brut301,13,30,63,0·9,611,410,68,99,92,82,7612·−7,3%
Pierdere bruta0420,00,00,00,0·0,00,00,00,00,00,00,000−100%·
Profit net000,80,60,00,5·6,88,78,17,48,32,30,0310·−18%
Pierdere neta0440,00,01,40,0·0,00,00,00,00,00,00,500−100%·
Profit din activitatile economice - prevederi anuale······0,0···········
Profit din activitatile economice - la 31.12.2019······4,3···········
Pierdere din activitatile economice - prevederi anuale······0,0···········
Pierdere din activitatile economice - la 31.12.2019······0,0···········
Venituri totale - prevederi anuale······0,0···········
Venituri totale - la 31.12.2019······78,8···········
Cheltuieli totale - prevederi anuale······0,0···········
Cheltuieli totale - la 31.12.2019······74,5···········
Excedent/Profit - prevederi anuale······0,0···········
Excedent/Profit - la 31.12.2019······4,3···········
Deficit/Pierdere - prevederi anuale······0,0···········
Deficit/Pierdere - la 31.12.2019······0,0···········
Ce deține firma · 11 rânduri
Casa şi conturi la bănci4254,028,435,047,3·54,548,037,523,620,29,41,128−84%−4%
Cheltuieli in avans000,00,00,00,0·0,00,00,00,00,00,00,000··
Active imobilizate - total37382,62,62,62,6·2,62,62,62,62,62,62,633−100%0%
Active circulante - total, din care:779972,174,771,371,7·65,963,762,450,442,530,931,63637−22%+4,5%
Stocuri48452,840,630,618,8·5,810,119,321,216,715,824,82823+1.173%+4,4%
Creante267015,35,65,65,6·5,65,65,65,65,65,65,666−63%+9,2%
A. Active imobilizate - total······2,6···········
B. Active circulante - total······72,7···········
C. Cheltuieli in avans······0,0···········
E. Active circulante nete, respectiv datorii curente nete······69,1···········
F. Total active minus datorii curente······71,6···········
Datorii și capitaluri · 12 rânduri
Datorii512,66,03,22,2·1,15,813,19,28,75,57,01014+689%−5,6%
Venituri in avans000,00,00,00,0·0,00,00,00,00,00,00,000··
Provizioane000,00,00,00,0·0,00,00,00,00,00,00,000··
Capitaluri - total, din care:7583672,171,370,772,1·67,360,551,843,836,328,027,22825−91%+6,6%
Capital subscris varsat030,20,20,20,2·0,20,20,20,20,20,20,000−92%0%
Patrimoniul regiei000,00,00,00,0·0,00,00,00,00,00,00,000··
D. Datorii ce trebuie platite intr-o perioada de pana la un an······3,7···········
G. Datorii ce trebuie platite intr-o perioada mai mare de un an······0,0···········
H. Provizioane······0,0···········
I. Venituri in avans······0,0···········
J. Capitaluri proprii - total······71,6···········
Capitaluri - total······71,6···········
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati000000·000000000··
Alți indicatori · 23 rânduri
Fonduri privind activitatile fara scop patrimonial······0,0···········
Venituri din activitatile fara scop patrimonial - prevederi anuale······0,0···········
Venituri din activitatile fara scop patrimonial - la 31.12.2019······0,0···········
Cheltuieli privind activitatile fara scop patrimonial - prevederi anuale······0,0···········
Cheltuieli privind activitatile fara scop patrimonial - la 31.12.2019······0,0···········
Excedent din activitatile fara scop patrimonial - prevederi anuale······0,0···········
Excedent din activitatile fara scop patrimonial - la 31.12.2019······0,0···········
Deficit din activitatile fara scop patrimonial - prevederi anuale······0,0···········
Deficit din activitatile fara scop patrimonial - la 31.12.2019······0,0···········
Venituri din activitatile cu destinatie speciala - prevederi anuale······0,0···········
Venituri din activitatile cu destinatie speciala - la 31.12.2019······0,0···········
Cheltuieli privind activitatile cu destinatie speciala - prevederi anuale······0,0···········
Cheltuieli privind activitatile cu destinatie speciala - la 31.12.2019······0,0···········
Excedent din activitatile cu destinatie speciala - prevederi anuale······0,0···········
Excedent din activitatile cu destinatie speciala - la 31.12.2019······0,0···········
Deficit din activitatile cu destinatie speciala - prevederi anuale······0,0···········
Deficit din activitatile cu destinatie speciala - la 31.12.2019······0,0···········
Venituri din activitatile economice - prevederi anuale······0,0···········
Venituri din activitatile economice - la 31.12.2019······78,8···········
Cheltuieli privind activitatile economice - prevederi anuale······0,0···········
Cheltuieli privind activitatile economice - la 31.12.2019······74,5···········
Efectivul de personal privind activitatea fara scop patrimonial······0,0···········
Efectivul de personal privind activitatile economice······0,0···········
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
119 mii RON
Cheltuieli
−116 mii RON
Rezultat brut
3.429 RON
Impozit
−3.072 RON
Rezultat net
357 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

3.6305
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 3.63, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (80 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,95active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,00profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,04venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,96pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,49cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 1996
    Înființare, Sat Broșteni Com. Vișina, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 24.05.1996.
  2. 2018
    SC BROSTENI COM SRL
    SC BROSTENI C0M SRL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  3. 2019
    SC BROSTENI C0M SRL
    SC BROSTENI COM SRL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  4. 2024
    SC BROSTENI COM SRL
    SC IRBA AGROPRODUCT SRL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  5. 2025
    SC IRBA AGROPRODUCT SRL
    SC BROSTENI COM SRL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  6. 2025
    119 mii RON cifră de afaceri
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 357 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireBROSTENI COM SRL
CUI8456640
Nr. Reg. Com.J1996000252154
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată24.05.1996
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT BROŞTENI COM. VIŞINA,
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre BROSTENI COM SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați BROSTENI COM SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.