Înregistrată · din 02.06.2014 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 4.74

AGROSTATIC S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Podu Rizii (com. Sălcioara), județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (rev.3) / comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun (CAEN 4711).

CUI
33232694
Reg. comerțului
J2014000328150
Înființată
02.06.2014 · 12 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2025
1,3 mil.RON
+51% față de 2024
Profit net · 2025
39 miiRON
-23% față de 2024
Angajați · 2025
2
+0% față de 2024
Datorii · 2025
380 miiRON
-5% față de 2024

Cifra de afaceri · 2014–2025 · în RON

1,3 mil. RON în 2025 · profit 39 mii

665 mii1,3 mil.
201420192025

01 · Pe scurt

AGROSTATIC S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Podu Rizii Com. Sălcioara, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 02.06.2014. Activitatea principală declarată este CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (Rev.3) / Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 1.330.753 lei, profit de 39.338 lei și 2 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 02.06.2014. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut de 3,1 ori în 3 ani431 mii → 1,3 mil. RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 3%Profit de 39 mii RON la vânzări de 1,3 mil. RON față de 0% în 2022.
Datoriile sunt de 10 ori capitalurile380 mii RON datorii la 40 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 1% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

3%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

0,33

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

91%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 91% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

665 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
AGROSTATIC S.R.L.
CUI
33232694
Nr. Reg. Com.
J2014000328150
Data înregistrării
02.06.2014
Stare
INREGISTRAT din data 02.06.2014
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (Rev.3) / Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT PODU RIZII COM. SĂLCIOARA, , NR.127

Sediul social127, Sat Podu Rizii Com. Sălcioara, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscal127, Sat Podu Rizii Com. Sălcioara, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Podu Rizii (com. Sălcioara) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 06.06.2014
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 12 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2014–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta1.331884710431445439476246316214651+51%+35%
Venituri totale1.331884710474446441701246321219751+51%+35%
Cheltuieli totale1.2518245475383614434942653832143916+52%+49%
Profit brut79601630840207006035+33%+7,6%
Pierdere bruta0006302019620320··
Profit net39511560800202001034−23%+1,4%
Pierdere neta0006807021650320··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total296276276274405405322322322191166125+7,3%+8,1%
Active circulante - total, din care:124175190216207253158133117194106−29%+32%
Stocuri306666018124367853300+424%·
Creante9114811912910612112154461243−38%+37%
Casa şi conturi la bănci421428829216614963−84%+1,7%
Cheltuieli in avans000000000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii38039918736742054636240236524617497−4,8%+13%
Venituri in avans000000013613613600··
Provizioane000000000000··
Capitaluri - total, din care:4051279123192112118(84)(63)3134−23%+1,4%
Capital subscris varsat0000000000000%0%
Patrimoniul regiei000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati2242232111000%·
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
1,3 mil. RON
Cheltuieli
−1,3 mil. RON
Rezultat brut
79 mii RON
Impozit
−40 mii RON
Rezultat net
39 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

4.7405
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 4.74, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (420 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,12active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,09profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,19venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,78pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor3,17cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2014
    Înființare, Sat Podu Rizii Com. Sălcioara, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 02.06.2014.
  2. 2025
    1,3 mil. RON cifră de afaceri, 2 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 39 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireAGROSTATIC S.R.L.
CUI33232694
Nr. Reg. Com.J2014000328150
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată02.06.2014
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT PODU RIZII COM. SĂLCIOARA, , NR.127
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre AGROSTATIC S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați AGROSTATIC S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.