Înregistrată · din 30.11.1992 Plătitor de TVA Risc Ridicat (Insolvență) · Z -0.19

GEABA SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Potlogeni Vale (com. Crângurile), județul Dâmbovița. Activitate principală: cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (rev.3) / cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

CUI
856918
Reg. comerțului
J15/1315/1992
Înființată
30.11.1992 · 33 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti
Cifră de afaceri · 2025
381 miiRON
-13% față de 2024
Profit net · 2025
0RON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
2
+0% față de 2024
Datorii · 2025
2,8 mil.RON
+1% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

381 mii RON în 2025 · profit 0

553 mii1,1 mil.
200820162025

01 · Pe scurt

GEABA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Potlogeni Vale Com. Crângurile, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 30.11.1992. Activitatea principală declarată este CAEN 0111: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (Rev.3) / Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 381.448 lei și 2 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 30.11.1992. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani459 mii → 381 mii RON între 2022 și 2025.
Marja netă e sub 2%0% în 2025 față de 0% în 2022: din fiecare 100 RON vânduți rămân sub 2.
Capitalurile proprii sunt negativeDatorii de 2,8 mil. RON, capitaluri de -2 mil. RON. Casa și băncile acoperă 0% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

0%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

0,18

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

387%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 387% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

191 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
GEABA SRL
CUI
856918
Nr. Reg. Com.
J15/1315/1992
Data înregistrării
30.11.1992
Stare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti
Activitate principală
0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (Rev.3) / Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT POTLOGENI VALE COM. CRÂNGURILE, COM. CRINGURILE

Sediul socialSat Potlogeni Vale Com. Crângurile, județul DÂMBOVIŢA, 137170
Domiciliul fiscalCom. CRINGURILE, Sat Potlogeni Vale Com. Crângurile, județul DÂMBOVIŢA, 137177

Firme din Potlogeni Vale (com. Crângurile) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.08.1993
TVA la încasareAplicădin 01.01.2013; actualizat pe 27.12.2012
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta3814407714596823127494086282675822994235832181264451.106−13%−6,1%
Venituri totale4875266385247514057175717513197154654445692553155421.330−7,3%−5,7%
Cheltuieli totale6836866947676544895665076158177024804975713838039751.596−0,4%−4,9%
Profit brut0000970151641350130000000··
Pierdere bruta19616056243083000498015532128488433266+22%−1,8%
Profit net0000930147591210130000000··
Pierdere neta19616061246084000498015532128495439266+22%−1,8%
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total1932293044015024796166665376529078709906556118421.2271.649−16%−12%
Active circulante - total, din care:497613483537670657948642725626730624516464553499516667−19%−1,7%
Stocuri408449352412351285287332199171255273309286386382336545−9,2%−1,7%
Creante85136868090133495280439403374120165136991066991−37%−0,4%
Casa şi conturi la bănci42844452292391653187521012314343681111131−86%−11%
Cheltuieli in avans2332749626314176865112164367583738489−27%−7,6%
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii2.7612.7252.5522.6602.5792.6402.8682.8042.8262.9082.8482.6612.6302.2302.2912.2972.1362.230+1,3%+1,3%
Venituri in avans00000000000000033113157··
Provizioane000000000000000000··
Capitaluri - total, din care:(2.047)(1.852)(1.691)(1.627)(1.381)(1.472)(1.264)(1.419)(1.478)(1.579)(1.091)(1.103)(1.089)(1.036)(1.044)(916)(421)18−11%·
Capital subscris varsat1111100000000000000%+6,1%
Patrimoniul regiei000000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati22221123000001337150%−11%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
487 mii RON
Cheltuieli
−683 mii RON
Rezultat brut
−196 mii RON
Impozit
196 mii RON
Rezultat net
0 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

-0.1905
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este -0.19, adică risc ridicat (insolvență). Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (714 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru-0,07active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,00profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut-0,27venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,12pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,53cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 1992
    Înființare, Sat Potlogeni Vale Com. Crângurile, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 30.11.1992.
  2. 2025
    381 mii RON cifră de afaceri, 2 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 0 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireGEABA SRL
CUI856918
Nr. Reg. Com.J15/1315/1992
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată30.11.1992
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT POTLOGENI VALE COM. CRÂNGURILE, COM. CRINGURILE
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre GEABA SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați GEABA SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.