Înregistrată · din 10.08.1994 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.28

INTERNATIONAL ESI SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Bădulești (com. Crângurile), județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (rev.3) / comerț cu ridicata al maşinilor pentru industria textilă şi al maşinilor de cusut şi de tricotat (CAEN 4664).

CUI
6030256
Reg. comerțului
J1994000993154
Înființată
10.08.1994 · 32 ani
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
22,8 mil.RON
-15% față de 2024
Profit net · 2025
768 miiRON
-47% față de 2024
Angajați · 2025
15
+7% față de 2024
Datorii · 2025
28,8 mil.RON
+9% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

22,8 mil. RON în 2025 · profit 768 mii

22 mil.43,9 mil.
200820162025

01 · Pe scurt

INTERNATIONAL ESI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Bădulești Com. Crângurile, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 10.08.1994. Activitatea principală declarată este CAEN 4664: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (Rev.3) / Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 22.793.879 lei, profit de 767.559 lei și 15 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 10.08.1994. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani22,5 mil. → 22,8 mil. RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 3,4%Profit de 768 mii RON la vânzări de 22,8 mil. RON față de 8,6% în 2022.
Datoriile sunt de 8 ori capitalurile28,8 mil. RON datorii la 3,6 mil. RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 27% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

3,4%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,06

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

89%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 89% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

1,5 mil.RON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
INTERNATIONAL ESI SRL
CUI
6030256
Nr. Reg. Com.
J1994000993154
Data înregistrării
10.08.1994
Stare
INREGISTRAT din data 10.08.1994
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa
Activitate principală
4664Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (Rev.3) / Comerț cu ridicata al maşinilor pentru industria textilă şi al maşinilor de cusut şi de tricotat (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT BĂDULEŞTI COM. CRÂNGURILE, , NR.3

Sediul social3, Sat Băduleşti Com. Crângurile, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscal3, Sat Băduleşti Com. Crângurile, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Bădulești (com. Crângurile) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 05.08.1994
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta22.79426.95018.53122.45440.73331.40343.16141.74033.60443.91726.24615.41612.55010.9498.5727.5325.19310.093−15%+4,9%
Venituri totale22.94126.92718.59322.97441.05731.63343.01941.83034.17743.83926.43015.51512.57113.0168.7347.6195.20811.945−15%+3,9%
Cheltuieli totale22.04925.35118.33920.93036.35529.66240.34537.69429.88242.00122.12714.30111.88712.3787.5746.8465.17711.739−13%+3,8%
Profit brut8921.5762542.0444.7021.9712.6744.1364.2961.8394.3031.2146846381.15977332206−43%+9%
Pierdere bruta000000000000000000··
Profit net7681.4452461.9354.0921.6232.1433.5393.6521.5653.6881.01253448797567124161−47%+9,6%
Pierdere neta000000000000000000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Casa şi conturi la bănci7.7775.3684.6824.2265.2067.2562.4856.784111.46271481341154+45%+26%
Cheltuieli in avans1.0001.94200000000000231318159−49%+32%
Active imobilizate - total7419549049549739079619881.0431.1551.2171.5531.6821.8254.3322.1842.3992.611−22%−7,1%
Active circulante - total, din care:30.61227.95226.48527.15226.30033.60432.44334.93635.38934.58340.15119.2499.21311.7289.2844.9654.6965.244+9,5%+11%
Stocuri16.73914.75414.56512.5799.3959.99114.15118.40620.85316.24840.1449.4093.5306.2874.8132.7553.6033.731+14%+9,2%
Creante6.0967.8307.23810.34711.69916.35815.8089.74514.52416.87409.8385.6355.4404.4682.2061.0921.359−22%+9,2%
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii28.77726.45822.26123.22620.23420.69621.21125.79429.84231.23534.74116.8527.36010.0889.6493.5124.0944.712+8,8%+11%
Venituri in avans8888000000000000000%·
Provizioane000000000000227055··
Capitaluri - total, din care:3.5694.3835.1204.8737.03913.81512.19310.1296.5904.5046.6273.9503.5333.4863.9733.6563.0093.146−19%+0,7%
Capital subscris varsat3333333333333333330%0%
Patrimoniul regiei000000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati15141414141317182020016192224232025+7,1%−3%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
22,9 mil. RON
Cheltuieli
−22 mil. RON
Rezultat brut
892 mii RON
Impozit
−125 mii RON
Rezultat net
768 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.2805
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.28, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (32,4 mil. RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,77active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,02profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,03venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,44pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,71cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 1994
    Înființare, Sat Bădulești Com. Crângurile, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 10.08.1994.
  2. 2020
    SC INTERNATIONAL ESI SRL
    INTERNATIONAL ESI SL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  3. 2021
    INTERNATIONAL ESI SL
    S.C. INTERNATIONAL ESI S.R.L.
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  4. 2025
    22,8 mil. RON cifră de afaceri, 15 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 768 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireINTERNATIONAL ESI SRL
CUI6030256
Nr. Reg. Com.J1994000993154
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată10.08.1994
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT BĂDULEŞTI COM. CRÂNGURILE, , NR.3
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre INTERNATIONAL ESI SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați INTERNATIONAL ESI SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.