Înregistrată · din 13.04.1994 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.15

STAVU - PROD SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Matraca (com. Ulmi), județul Dâmbovița. Activitate principală: fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN 2599).

CUI
5488604
Reg. comerțului
J1994000545157
Înființată
13.04.1994 · 32 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
1,5 mil.RON
+16% față de 2024
Profit net · 2025
147 miiRON
+1744% față de 2024
Angajați · 2025
2
+0% față de 2024
Datorii · 2025
960 miiRON
+87% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

1,5 mil. RON în 2025 · profit 147 mii

858 mii1,7 mil.
200820162025

01 · Pe scurt

STAVU - PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Matraca Com. Ulmi, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 13.04.1994. Activitatea principală declarată este CAEN 2599: Fabricarea altor articole din metal n.c.a.. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 1.543.157 lei, profit de 146.910 lei și 2 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 13.04.1994. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut cu 55% în 3 ani995 mii → 1,5 mil. RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 9,5%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 9,5 față de 18,6% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii960 mii RON datorii la 2 mil. RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 4% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

9,5%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

2,12

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

33%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 33% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

772 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
STAVU - PROD SRL
CUI
5488604
Nr. Reg. Com.
J1994000545157
Data înregistrării
13.04.1994
Stare
INREGISTRAT din data 13.04.1994
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
2599Fabricarea altor articole din metal n.c.a. Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MATRACA COM. ULMI, STR. PRINCIPALĂ, NR.188

Sediul socialStr. Principală 188, Sat Matraca Com. Ulmi, județul DÂMBOVIŢA, 137459
Domiciliul fiscalStr. Principală 188, Sat Matraca Com. Ulmi, județul DÂMBOVIŢA, 137459

Firme din Matraca (com. Ulmi) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1998
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.04.2014; actualizat pe 25.03.2014
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta1.5431.3291.1809956566626535575086966569021.1381.3921.4791.5101.4521.716+16%−0,6%
Venituri totale1.6051.3931.8711.0036496236276175096236639621.1901.4651.4811.5121.4681.816+15%−0,7%
Cheltuieli totale1.4341.3831.0598075175905485755367746349471.1871.4001.3541.3111.2481.692+3,7%−1%
Profit brut1719812195132337942002915366128201220124+1.754%+1,9%
Pierdere bruta000000002615100000000··
Profit net147880218612527733600209055107167185104+1.744%+2%
Pierdere neta000000003115300000000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Casa şi conturi la bănci3791612411711321050612401867705654+316%−2,3%
Cheltuieli in avans000000001000000000··
Active imobilizate - total9091.0421.047344344347350349352447537587646683616633648632−13%+2,2%
Active circulante - total, din care:2.0391.3561.7961.954805627532553442442440385459481425400396402+50%+10%
Stocuri516419417375298135129222195176405282216148625367228+23%+4,9%
Creante1.4879291.3641.4554964843922992372152991203314296278273120+60%+16%
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii96051394953125920914423716522716217824624310610295167+87%+11%
Venituri in avans001669100000000000000··
Provizioane000000000000000000··
Capitaluri - total, din care:1.9881.8861.8781.076891765738666629661814795858921935931949868+5,4%+5%
Capital subscris varsat0000000000000000000%0%
Patrimoniul regiei000000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati22222343457798101012100%−9%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
1,6 mil. RON
Cheltuieli
−1,4 mil. RON
Rezultat brut
171 mii RON
Impozit
−24 mii RON
Rezultat net
147 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.1505
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.15, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (2,9 mil. RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,63active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,05profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,06venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,60pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,52cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 1994
    Înființare, Sat Matraca Com. Ulmi, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 13.04.1994.
  2. 2025
    1,5 mil. RON cifră de afaceri, 2 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 147 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireSTAVU - PROD SRL
CUI5488604
Nr. Reg. Com.J1994000545157
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată13.04.1994
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT MATRACA COM. ULMI, STR. PRINCIPALĂ, NR.188
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre STAVU - PROD SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați STAVU - PROD SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.