Înregistrată · din 14.11.2025 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 7.58

DUNCA BUILD TECH CONSTRUCT S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Băița de Sub Codru, județul Maramureș. Activitate principală: lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

CUI
52916249
Reg. comerțului
J2025088400003
Înființată
14.11.2025 · sub un an
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Cifră de afaceri · 2025
12 miiRON
fără termen de comparație
Profit net · 2025
7.778RON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
—
fără termen de comparație
Datorii · 2025
1.602RON
fără termen de comparație

01 · Pe scurt

DUNCA BUILD TECH CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Băița de Sub Codru Com. Băița de Sub Codru, MARAMUREȘ, înregistrată fiscal pe 14.11.2025. Activitatea principală declarată este CAEN 4332: Lucrări de tâmplărie și dulgherie. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 11.950 lei, profit de 7.778 lei. În registrul ANAF figurează înregistrată din 14.11.2025. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Marjă netă de 65,1%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 65,1.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii1.602 RON datorii la 7.978 RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 598% din ele.

02 · Sănătate financiară

3 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

65,1%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

5,98

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

17%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 17% din firmă e finanțat din datorii.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
DUNCA BUILD TECH CONSTRUCT S.R.L.
CUI
52916249
Nr. Reg. Com.
J2025088400003
Data înregistrării
14.11.2025
Stare
INREGISTRAT din data 14.11.2025
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Activitate principală
4332Lucrări de tâmplărie și dulgherie Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. MARAMUREŞ, SAT BĂIŢA DE SUB CODRU COM. BĂIŢA DE SUB CODRU, NR.280

Sediul socialSat Băiţa de Sub Codru Com. Băiţa de Sub Codru, județul MARAMUREŞ
Domiciliul fiscalSat Băiţa de Sub Codru Com. Băiţa de Sub Codru, județul MARAMUREŞ

Firme din Băița de Sub Codru →Firme din județul Maramureș →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 1 bilanț depus la Ministerul Finanțelor, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta11.950··
Venituri totale11.950··
Cheltuieli totale2.570··
Profit brut9.380··
Pierdere bruta0··
Profit net7.778··
Pierdere neta0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total0··
Active circulante - total, din care:9.580··
Stocuri0··
Creante0··
Casa şi conturi la bănci9.580··
Cheltuieli in avans0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii1.602··
Venituri in avans0··
Provizioane0··
Capitaluri - total, din care:7.978··
Capital subscris varsat200··
Patrimoniul regiei0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati0··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu ; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
12 mii RON
Cheltuieli
−2.570 RON
Rezultat brut
9.380 RON
Impozit
−1.602 RON
Rezultat net
7.778 RON

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

7.5805
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 7.58, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (9.580 RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,97active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,81profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,98venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,88pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,25cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2025
    Înființare, Sat Băița de Sub Codru Com. Băița de Sub Codru, jud. Maramureș
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 14.11.2025.
  2. 2025
    12 mii RON cifră de afaceri
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 7.778 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireDUNCA BUILD TECH CONSTRUCT S.R.L.
CUI52916249
Nr. Reg. Com.J2025088400003
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată14.11.2025
SediuJUD. MARAMUREŞ, SAT BĂIŢA DE SUB CODRU COM. BĂIŢA DE SUB CODRU, NR.280
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre DUNCA BUILD TECH CONSTRUCT S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați DUNCA BUILD TECH CONSTRUCT S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.