Înregistrată · din 12.11.2024 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 2.94

GRAND SHOES S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Râu Alb de Jos (com. Râu Alb), județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (rev.3) / comerț cu amănuntul al încălțămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN 4772).

CUI
50865378
Reg. comerțului
J2024040387004
Înființată
12.11.2024 · un an
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
44 miiRON
fără termen de comparație
Profit net · 2025
5.290RON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
—
fără termen de comparație
Datorii · 2025
46 miiRON
fără termen de comparație

01 · Pe scurt

GRAND SHOES S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Râu Alb de Jos Com. Râu Alb, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 12.11.2024. Activitatea principală declarată este CAEN 4772: Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (Rev.3) / Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 44.275 lei, profit de 5.290 lei. În registrul ANAF figurează înregistrată din 12.11.2024. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Marjă netă de 11,9%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 11,9.
Datoriile sunt de 8 ori capitalurile46 mii RON datorii la 5.490 RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 64% din ele.

02 · Sănătate financiară

3 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

11,9%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,12

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

89%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 89% din firmă e finanțat din datorii.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
GRAND SHOES S.R.L.
CUI
50865378
Nr. Reg. Com.
J2024040387004
Data înregistrării
12.11.2024
Stare
INREGISTRAT din data 12.11.2024
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4772Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (Rev.3) / Comerț cu amănuntul al încălțămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT RÂU ALB DE JOS COM. RÂU ALB, STR. LA COJOCARI, NR.4, CAMERA 2

Sediul socialStr. La Cojocari 4, Sat Râu Alb de Jos Com. Râu Alb, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. La Cojocari 4, Sat Râu Alb de Jos Com. Râu Alb, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Râu Alb de Jos (com. Râu Alb) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 1 bilanț depus la Ministerul Finanțelor, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta44.275··
Venituri totale44.275··
Cheltuieli totale37.939··
Profit brut6.336··
Pierdere bruta0··
Profit net5.290··
Pierdere neta0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total0··
Active circulante - total, din care:51.909··
Stocuri22.254··
Creante0··
Casa şi conturi la bănci29.655··
Cheltuieli in avans0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii46.419··
Venituri in avans0··
Provizioane0··
Capitaluri - total, din care:5.490··
Capital subscris varsat200··
Patrimoniul regiei0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati0··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu ; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
44 mii RON
Cheltuieli
−38 mii RON
Rezultat brut
6.336 RON
Impozit
−1.046 RON
Rezultat net
5.290 RON

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.9405
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.94, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (52 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,82active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,10profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,12venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,49pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,85cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2024
    Înființare, Sat Râu Alb de Jos Com. Râu Alb, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 12.11.2024.
  2. 2025
    44 mii RON cifră de afaceri
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 5.290 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireGRAND SHOES S.R.L.
CUI50865378
Nr. Reg. Com.J2024040387004
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată12.11.2024
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT RÂU ALB DE JOS COM. RÂU ALB, STR. LA COJOCARI, NR.4, CAMERA 2
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre GRAND SHOES S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați GRAND SHOES S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.