Înregistrată · din 18.03.2024 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 8.09

ANDREEAS CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Cazaci (com. Nucet), județul Dâmbovița. Activitate principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale şi nerezidențiale (CAEN 4120).

CUI
49785712
Reg. comerțului
J15/451/2024
Înființată
18.03.2024 · 2 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
232 miiRON
fără termen de comparație
Profit net · 2025
134 miiRON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
1
fără termen de comparație
Datorii · 2025
21 miiRON
fără termen de comparație

01 · Pe scurt

ANDREEAS CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Cazaci Com. Nucet, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 18.03.2024. Activitatea principală declarată este CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 231.625 lei, profit de 133.824 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 18.03.2024. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Marjă netă de 57,8%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 57,8.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii21 mii RON datorii la 134 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 222% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

57,8%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

7,42

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

13%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 13% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

232 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
ANDREEAS CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L.
CUI
49785712
Nr. Reg. Com.
J15/451/2024
Data înregistrării
18.03.2024
Stare
INREGISTRAT din data 18.03.2024
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale şi nerezidențiale (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT CAZACI COM. NUCET, NR.386

Sediul socialSat Cazaci Com. Nucet, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalSat Cazaci Com. Nucet, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Cazaci (com. Nucet) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 1 bilanț depus la Ministerul Finanțelor, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta232··
Venituri totale232··
Cheltuieli totale72··
Profit brut159··
Pierdere bruta0··
Profit net134··
Pierdere neta0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total0··
Active circulante - total, din care:155··
Stocuri0··
Creante109··
Casa şi conturi la bănci46··
Cheltuieli in avans0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii21··
Venituri in avans0··
Provizioane0··
Capitaluri - total, din care:134··
Capital subscris varsat0··
Patrimoniul regiei0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati1··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu ; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
232 mii RON
Cheltuieli
−72 mii RON
Rezultat brut
159 mii RON
Impozit
−25 mii RON
Rezultat net
134 mii RON

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

8.0905
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 8.09, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (155 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,97active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,86profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut1,03venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,92pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,50cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2024
    Înființare, Sat Cazaci Com. Nucet, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 18.03.2024.
  2. 2025
    232 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 134 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireANDREEAS CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L.
CUI49785712
Nr. Reg. Com.J15/451/2024
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată18.03.2024
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT CAZACI COM. NUCET, NR.386
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre ANDREEAS CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați ANDREEAS CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.