Înregistrată · din 21.12.2023 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 8.55

GLAMA ISHVAC S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Ocnița, județul Dâmbovița. Activitate principală: lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

CUI
49326779
Reg. comerțului
J15/1710/2023
Înființată
21.12.2023 · 2 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2024
257 miiRON
fără termen de comparație
Profit net · 2024
100 miiRON
fără termen de comparație
Angajați · 2024
2
fără termen de comparație
Datorii · 2024
12 miiRON
fără termen de comparație

Cifra de afaceri · 2023–2024 · în RON

257 mii RON în 2024 · profit 100 mii

128 mii257 mii
20232024

01 · Pe scurt

GLAMA ISHVAC S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Ocnița Com. Ocnița, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 21.12.2023. Activitatea principală declarată este CAEN 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 256.971 lei, profit de 99.891 lei și 2 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 21.12.2023. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Marjă netă de 38,9%Din fiecare 100 RON vânduți în 2024 rămân 38,9.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii12 mii RON datorii la 100 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 543% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

38,9%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

9,06

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

11%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 11% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2024

128 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
GLAMA ISHVAC S.R.L.
CUI
49326779
Nr. Reg. Com.
J15/1710/2023
Data înregistrării
21.12.2023
Stare
INREGISTRAT din data 21.12.2023
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT OCNIŢA COM. OCNIŢA, STR. ARMONIEI, NR.6B

Sediul socialStr. Armoniei 6B, Sat Ocniţa Com. Ocniţa, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. Armoniei 6B, Sat Ocniţa Com. Ocniţa, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Ocnița →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 2 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2023–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20242023Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta2570,00··
Venituri totale2570,00··
Cheltuieli totale1550,00··
Profit brut1020,00··
Pierdere bruta00,00··
Profit net1000,00··
Pierdere neta00,00··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total00,00··
Active circulante - total, din care:1130,00··
Stocuri10,00··
Creante440,00··
Casa şi conturi la bănci670,00··
Cheltuieli in avans00,00··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii120,00··
Venituri in avans00,00··
Provizioane00,00··
Capitaluri - total, din care:1000,00··
Capital subscris varsat00,00··
Patrimoniul regiei00,00··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati20··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
257 mii RON
Cheltuieli
−155 mii RON
Rezultat brut
102 mii RON
Impozit
−2.518 RON
Rezultat net
100 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

8.5505
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 8.55, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (113 mii RON în 2024).

X1 · Capital de lucru0,98active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,89profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,91venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,95pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor2,28cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2023
    Înființare, Sat Ocnița Com. Ocnița, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 21.12.2023.
  2. 2024
    257 mii RON cifră de afaceri, 2 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 100 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireGLAMA ISHVAC S.R.L.
CUI49326779
Nr. Reg. Com.J15/1710/2023
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată21.12.2023
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT OCNIŢA COM. OCNIŢA, STR. ARMONIEI, NR.6B
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre GLAMA ISHVAC S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați GLAMA ISHVAC S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.