Înregistrată · din 12.05.2023 Neplătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.21

INGENIOUS GREEN CONSTRUCT S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Costeștii din Deal (com. Produlești), județul Dâmbovița. Activitate principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale şi nerezidențiale (CAEN 4120).

CUI
48156315
Reg. comerțului
J15/594/2023
Înființată
12.05.2023 · 3 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2024
36 miiRON
-40% față de 2023
Profit net · 2024
0RON
fără termen de comparație
Angajați · 2024
1
+0% față de 2023
Datorii · 2024
40 miiRON
+72% față de 2023

Cifra de afaceri · 2023–2024 · în RON

36 mii RON în 2024 · profit 0

30 mii59 mii
20232024

01 · Pe scurt

INGENIOUS GREEN CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Costeștii din Deal Com. Produlești, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 12.05.2023. Activitatea principală declarată este CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (Rev.2). Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 35.800 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 12.05.2023. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au scăzut cu 40% într-un an59 mii → 36 mii RON între 2023 și 2024.
Marja netă e sub 2%0% în 2024 față de 0% în 2023: din fiecare 100 RON vânduți rămân sub 2.
Capitalurile proprii sunt negativeDatorii de 40 mii RON, capitaluri de -4.221 RON. Casa și băncile acoperă 4% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

0%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

0,9

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

112%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 112% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2024

36 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
INGENIOUS GREEN CONSTRUCT S.R.L.
CUI
48156315
Nr. Reg. Com.
J15/594/2023
Data înregistrării
12.05.2023
Stare
INREGISTRAT din data 12.05.2023
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale şi nerezidențiale (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT COSTEŞTII DIN DEAL COM. PRODULEŞTI, STR. CĂMINE, NR.316

Sediul socialStr. Cămine 316, Sat Costeştii din Deal Com. Produleşti, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. Cămine 316, Sat Costeştii din Deal Com. Produleşti, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Costeștii din Deal (com. Produlești) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 2 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2023–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20242023Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta35.80059.259−40%−40%
Venituri totale35.80059.259−40%−40%
Cheltuieli totale38.54159.988−36%−36%
Profit brut00··
Pierdere bruta2.741729+276%+276%
Profit net00··
Pierdere neta3.0991.322+134%+134%
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total00··
Active circulante - total, din care:36.22522.389+62%+62%
Stocuri00··
Creante34.59820.484+69%+69%
Casa şi conturi la bănci1.6271.905−15%−15%
Cheltuieli in avans00··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii40.44623.511+72%+72%
Venituri in avans00··
Provizioane00··
Capitaluri - total, din care:(4.221)(1.122)−276%·
Capital subscris varsat2002000%0%
Patrimoniul regiei00··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati110%0%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
36 mii RON
Cheltuieli
−39 mii RON
Rezultat brut
−2.741 RON
Impozit
2.741 RON
Rezultat net
0 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.2105
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 2.21, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (36 mii RON în 2024).

X1 · Capital de lucru0,78active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,00profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut-0,08venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,47pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,99cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2023
    Înființare, Sat Costeștii din Deal Com. Produlești, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 12.05.2023.
  2. 2024
    36 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 0 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireINGENIOUS GREEN CONSTRUCT S.R.L.
CUI48156315
Nr. Reg. Com.J15/594/2023
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată12.05.2023
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT COSTEŞTII DIN DEAL COM. PRODULEŞTI, STR. CĂMINE, NR.316
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre INGENIOUS GREEN CONSTRUCT S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați INGENIOUS GREEN CONSTRUCT S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.