Înregistrată · din 01.08.2022 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 7.01

PACIOLLO ACCOUNTING S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Stoenești (com. Florești-Stoenești), județul Giurgiu. Activitate principală: activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

CUI
46575163
Reg. comerțului
J2022000790523
Înființată
02.08.2022 · 4 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale
Cifră de afaceri · 2025
355 miiRON
+670% față de 2024
Profit net · 2025
110 miiRON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
4
+33% față de 2024
Datorii · 2025
73 miiRON
+162% față de 2024

Cifra de afaceri · 2022–2025 · în RON

355 mii RON în 2025 · profit 110 mii

177 mii355 mii
202220232025

01 · Pe scurt

PACIOLLO ACCOUNTING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Stoenești Com. Florești-Stoenești, GIURGIU, înregistrată fiscal pe 02.08.2022. Activitatea principală declarată este CAEN 6920: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 354.529 lei, profit de 109.535 lei și 4 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 01.08.2022. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut cu 68% în 3 ani211 mii → 355 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 30,9%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 30,9 față de 78,3% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii73 mii RON datorii la 110 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 26% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

30,9%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

2,51

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

40%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 40% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

89 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
PACIOLLO ACCOUNTING S.R.L.
CUI
46575163
Nr. Reg. Com.
J2022000790523
Data înregistrării
02.08.2022
Stare
INREGISTRAT din data 01.08.2022
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale
Activitate principală
6920Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. GIURGIU, SAT STOENEŞTI COM. FLOREŞTI-STOENEŞTI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.148, CAMERA 4

Sediul socialStr. 1 Decembrie 1918 148, Sat Stoeneşti Com. Floreşti-Stoeneşti, județul GIURGIU, 87078
Domiciliul fiscalStr. 1 Decembrie 1918 148, Sat Stoeneşti Com. Floreşti-Stoeneşti, județul GIURGIU, 87078

Firme din Stoenești (com. Florești-Stoenești) →Firme din județul Giurgiu →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 4 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2022–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025202420232022Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta35546281211+670%+19%
Venituri totale36148281211+647%+20%
Cheltuieli totale23012914245+78%+72%
Profit brut1310139166·−7,6%
Pierdere bruta08100−100%·
Profit net1100137165·−13%
Pierdere neta08100−100%·
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total0000··
Active circulante - total, din care:183242306197−24%−2,5%
Stocuri0000··
Creante164387965+326%+36%
Casa şi conturi la bănci19203227132−91%−48%
Cheltuieli in avans0000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii7328432+162%+32%
Venituri in avans0000··
Provizioane0000··
Capitaluri - total, din care:110214302165−49%−13%
Capital subscris varsat00000%0%
Patrimoniul regiei0000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati4321+33%+59%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
361 mii RON
Cheltuieli
−230 mii RON
Rezultat brut
131 mii RON
Impozit
−21 mii RON
Rezultat net
110 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

7.0105
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 7.01, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (183 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,92active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,60profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,72venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,82pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,94cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2022
    Înființare, Sat Stoenești Com. Florești-Stoenești, jud. Giurgiu
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 02.08.2022.
  2. 2025
    355 mii RON cifră de afaceri, 4 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 110 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumirePACIOLLO ACCOUNTING S.R.L.
CUI46575163
Nr. Reg. Com.J2022000790523
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată02.08.2022
SediuJUD. GIURGIU, SAT STOENEŞTI COM. FLOREŞTI-STOENEŞTI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.148, CAMERA 4
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre PACIOLLO ACCOUNTING S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați PACIOLLO ACCOUNTING S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.