Transferată · din 30.06.2023 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 3.39

DRUM VESNIC S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Sat Răcari Orș. Răcari, județul Dâmbovița. Activitate principală: activități de pompe funebre și similare (CAEN 9630).

CUI
45268853
Reg. comerțului
J2023000831159
Înființată
23.11.2021 · 4 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2024
300 miiRON
+142% față de 2023
Profit net · 2024
72 miiRON
+129% față de 2023
Angajați · 2024
1
fără termen de comparație
Datorii · 2024
240 miiRON
+3598% față de 2023

Cifra de afaceri · 2021–2024 · în RON

300 mii RON în 2024 · profit 72 mii

150 mii300 mii
202120222024

01 · Pe scurt

DRUM VESNIC S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Răcari Orș. Răcari, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 23.11.2021. Activitatea principală declarată este CAEN 9630: Activități de pompe funebre și similare (Rev.3). Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 300.266 lei, profit de 72.225 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează transferată din 30.06.2023. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut de 166,8 ori în 3 ani1.800 → 300 mii RON între 2021 și 2024.
Marjă netă de 24,1%Din fiecare 100 RON vânduți în 2024 rămân 24,1 față de 0% în 2021.
Datoriile sunt de 3 ori capitalurile240 mii RON datorii la 72 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 24% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

24,1%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

0,9

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

77%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 77% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2024

300 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
DRUM VESNIC S.R.L.
CUI
45268853
Nr. Reg. Com.
J2023000831159
Data înregistrării
23.11.2021
Stare
TRANSFER(SOSIRE) din data 30.06.2023
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
9630Activități de pompe funebre și similare (Rev.3) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT RĂCARI ORŞ. RĂCARI, STR. ANA IPĂTESCU, NR.135

Sediul socialStr. Ana Ipătescu 135, Sat Răcari Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA, 137385
Domiciliul fiscalStr. Ana Ipătescu 135, Sat Răcari Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA, 137385

Firme din Sat Răcari Orș. Răcari →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăinactivată pe 10.02.2023; reactivată pe 28.08.2023
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 21.07.2025
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 4 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2021–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2024202320222021Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta30012498,81,8+142%+451%
Venituri totale30612598,81,8+145%+454%
Cheltuieli totale2218729,05,1+154%+252%
Profit brut843769,80,0+126%·
Pierdere bruta000,03,3··
Profit net723266,90,0+129%·
Pierdere neta000,03,3··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total96150,00,1+542%+851%
Active circulante - total, din care:2178767,318,1+149%+129%
Stocuri172422,315,8−30%+1,6%
Creante141550,00,0+156%·
Casa şi conturi la bănci59844,92,4+625%+191%
Cheltuieli in avans000,00,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii24063,521,4+3.598%+124%
Venituri in avans000,00,0··
Provizioane000,00,0··
Capitaluri - total, din care:729563,8(3,1)−24%·
Capital subscris varsat000,20,00%·
Patrimoniul regiei000,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati1000··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
306 mii RON
Cheltuieli
−221 mii RON
Rezultat brut
84 mii RON
Impozit
−12 mii RON
Rezultat net
72 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

3.3905
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 3.39, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (313 mii RON în 2024).

X1 · Capital de lucru0,54active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,23profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,27venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,55pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,96cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2021
    Înființare, Sat Răcari Orș. Răcari, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 23.11.2021.
  2. 2024
    300 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 72 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireDRUM VESNIC S.R.L.
CUI45268853
Nr. Reg. Com.J2023000831159
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată23.11.2021
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT RĂCARI ORŞ. RĂCARI, STR. ANA IPĂTESCU, NR.135
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre DRUM VESNIC S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați DRUM VESNIC S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.