Activitate suspendată · din 29.06.2026 Inactivă fiscal Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 6.09

CCG CONSTRUCTII SI REFORME S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Comișani, județul Dâmbovița. Activitate principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale şi nerezidențiale (CAEN 4120).

CUI
44737641
Reg. comerțului
J15/1263/2021
Înființată
13.08.2021 · 5 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2024
254 miiRON
-42% față de 2023
Profit net · 2024
17 miiRON
-68% față de 2023
Angajați · 2024
1
+0% față de 2023
Datorii · 2024
2.468RON
-97% față de 2023

Cifra de afaceri · 2021–2024 · în RON

254 mii RON în 2024 · profit 17 mii

272 mii543 mii
202120222024

01 · Pe scurt

CCG CONSTRUCTII SI REFORME S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Comișani Com. Comișani, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 13.08.2021. Activitatea principală declarată este CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (Rev.2). Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 253.992 lei, profit de 17.026 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează suspendată. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut de 4,2 ori în 3 ani60 mii → 254 mii RON între 2021 și 2024.
Marjă netă de 6,7%Profit de 17 mii RON la vânzări de 254 mii RON față de 96,2% în 2021.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii2.468 RON datorii la 72 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 446% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

6,7%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

16,98

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

3%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 3% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2024

254 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
CCG CONSTRUCTII SI REFORME S.R.L.
CUI
44737641
Nr. Reg. Com.
J15/1263/2021
Data înregistrării
13.08.2021
Stare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 29.06.2026
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale şi nerezidențiale (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT COMIŞANI COM. COMIŞANI, STR. SUSENI, NR.59

Sediul socialStr. Suseni 59, Sat Comişani Com. Comişani, județul DÂMBOVIŢA, 137120
Domiciliul fiscalStr. Suseni 59, Sat Comişani Com. Comişani, județul DÂMBOVIŢA, 137120

Firme din Comișani →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFInactivăinactivată pe 10.07.2026
TVANeplătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2023; până pe 31.07.2025; înregistrare anulată pe 01.08.2025
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 4 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2021–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2024202320222021Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta25443554360,0−42%+62%
Venituri totale25443554360,0−42%+62%
Cheltuieli totale2353772660,5−38%+657%
Profit brut195827759,5−67%−31%
Pierdere bruta0000,0··
Profit net175426757,7−68%−33%
Pierdere neta0000,0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total334800,0−32%·
Active circulante - total, din care:428033960,5−48%−12%
Stocuri22400,0+468%·
Creante93251,0−71%+109%
Casa şi conturi la bănci114433359,5−75%−43%
Cheltuieli in avans0000,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii272711,8−97%+12%
Venituri in avans0000,0··
Provizioane0000,0··
Capitaluri - total, din care:725526858,7+31%+7%
Capital subscris varsat1111,00%0%
Patrimoniul regiei0000,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati11100%·
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
254 mii RON
Cheltuieli
−235 mii RON
Rezultat brut
19 mii RON
Impozit
−2.164 RON
Rezultat net
17 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

6.0905
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 6.09, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (74 mii RON în 2024).

X1 · Capital de lucru0,56active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,23profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,26venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,99pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor3,41cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2021
    Înființare, Sat Comișani Com. Comișani, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 13.08.2021.
  2. 2024
    254 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 17 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireCCG CONSTRUCTII SI REFORME S.R.L.
CUI44737641
Nr. Reg. Com.J15/1263/2021
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată13.08.2021
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT COMIŞANI COM. COMIŞANI, STR. SUSENI, NR.59
  • Stare la ANAF: Inactivă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre CCG CONSTRUCTII SI REFORME S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați CCG CONSTRUCTII SI REFORME S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.