Înregistrată · din 03.06.2020 Neplătitor de TVA Risc Mediu · Z 1.91

MATEESCU RYO CONSTRUCTI S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Valea Largă (com. Pucheni), județul Dâmbovița. Activitate principală: alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

CUI
42575160
Reg. comerțului
J15/462/2020
Înființată
03.06.2020 · 6 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
6.000RON
-91% față de 2024
Profit net · 2025
5.088RON
-91% față de 2024
Angajați · 2025
—
fără termen de comparație
Datorii · 2025
14 miiRON
+7% față de 2024

Cifra de afaceri · 2020–2025 · în RON

6.000 RON în 2025 · profit 5.088

33 mii65 mii
202020222025

01 · Pe scurt

MATEESCU RYO CONSTRUCTI S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Valea Largă Com. Pucheni, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 03.06.2020. Activitatea principală declarată este CAEN 4399: Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 6.000 lei, profit de 5.088 lei. În registrul ANAF figurează înregistrată din 03.06.2020. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au scăzut cu 83% în 3 ani36 mii → 6.000 RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 84,8%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 84,8 față de 96,5% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii14 mii RON datorii la 104 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 251% din ele.

02 · Sănătate financiară

3 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

84,8%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

8,69

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

12%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 12% din firmă e finanțat din datorii.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
MATEESCU RYO CONSTRUCTI S.R.L.
CUI
42575160
Nr. Reg. Com.
J15/462/2020
Data înregistrării
03.06.2020
Stare
INREGISTRAT din data 03.06.2020
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT VALEA LARGĂ COM. PUCHENI, NR.70

Sediul socialSat Valea Largă Com. Pucheni, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalSat Valea Largă Com. Pucheni, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Valea Largă (com. Pucheni) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 6 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2020–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta6.00065.00010.70036.10000−91%·
Venituri totale6.00065.00010.70036.10000−91%·
Cheltuieli totale00017800··
Profit brut6.00065.00010.70035.92200−91%·
Pierdere bruta000000··
Profit net5.08855.1209.02234.83900−91%·
Pierdere neta000000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total000000··
Active circulante - total, din care:117.822111.82246.82236.122200200+5,4%+258%
Stocuri000000··
Creante83.75577.75512.7552.05500+7,7%·
Casa şi conturi la bănci34.06734.06734.06734.0672002000%+179%
Cheltuieli in avans000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii13.55312.6412.7611.08300+7,2%·
Venituri in avans000000··
Provizioane000000··
Capitaluri - total, din care:104.26999.18144.06135.039200200+5,1%+250%
Capital subscris varsat2002002002002002000%0%
Patrimoniul regiei000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati000000··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

1.9105
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 1.91, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (118 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,98active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,04profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,05venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,31pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,05cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2020
    Înființare, Sat Valea Largă Com. Pucheni, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 03.06.2020.
  2. 2025
    6.000 RON cifră de afaceri
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 5.088 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireMATEESCU RYO CONSTRUCTI S.R.L.
CUI42575160
Nr. Reg. Com.J15/462/2020
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată03.06.2020
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT VALEA LARGĂ COM. PUCHENI, NR.70
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre MATEESCU RYO CONSTRUCTI S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați MATEESCU RYO CONSTRUCTI S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.