Înregistrată · din 02.09.2019 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 1.33

ELMAR EQUIPMENT S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Moreni, județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (rev.3) / comerț cu ridicata al maşinilor pentru industria textilă şi al maşinilor de cusut şi de tricotat (CAEN 4664).

CUI
41587515
Reg. comerțului
J2019001493159
Înființată
02.09.2019 · 7 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni
Cifră de afaceri · 2024
158 miiRON
-59% față de 2023
Profit net · 2024
0RON
-100% față de 2023
Angajați · 2024
1
+0% față de 2023
Datorii · 2024
227 miiRON
-28% față de 2023

Cifra de afaceri · 2019–2024 · în RON

158 mii RON în 2024 · profit 0

192 mii384 mii
201920212024

01 · Pe scurt

ELMAR EQUIPMENT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Moreni, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 02.09.2019. Activitatea principală declarată este CAEN 4664: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (Rev.3) / Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat (Rev.2). Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 158.377 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 02.09.2019. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut de 2,8 ori în 3 ani58 mii → 158 mii RON între 2021 și 2024.
Marja netă e sub 2%0% în 2024 față de 0% în 2021: din fiecare 100 RON vânduți rămân sub 2.
Datoriile sunt de 10 ori capitalurile227 mii RON datorii la 23 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 1% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

0%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

1,08

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

91%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 91% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2024

158 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
ELMAR EQUIPMENT S.R.L.
CUI
41587515
Nr. Reg. Com.
J2019001493159
Data înregistrării
02.09.2019
Stare
INREGISTRAT din data 02.09.2019
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni
Activitate principală
4664Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (Rev.3) / Comerț cu ridicata al maşinilor pentru industria textilă şi al maşinilor de cusut şi de tricotat (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. MORENI, STR. CĂPITAN ION PANTEA, NR.5

Sediul socialStr. Căpitan Ion Pantea 5, Mun. Moreni, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. Căpitan Ion Pantea 5, Mun. Moreni, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Moreni →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 10.09.2019
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 6 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2019–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202420232022202120202019Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta15838419457,533,424,5−59%+45%
Venituri totale15838520058,733,424,7−59%+45%
Cheltuieli totale21631019377,425,76,6−30%+101%
Profit brut07570,07,818,1−100%·
Pierdere bruta580018,70,00,0··
Profit net07150,06,817,4−100%·
Pierdere neta580019,60,00,0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total661614,923,732,8−3,3%−30%
Active circulante - total, din care:2453936514,667,030,4−38%+52%
Stocuri7292506,73,91,0−22%+135%
Creante171298123,160,629,1−43%+43%
Casa şi conturi la bănci2234,72,60,2−36%+44%
Cheltuieli in avans0000,00,00,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii2273177024,766,445,6−28%+38%
Venituri in avans0000,00,00,0··
Provizioane0000,00,00,0··
Capitaluri - total, din care:2381104,824,417,6−72%+5,4%
Capital subscris varsat0000,20,20,20%0%
Patrimoniul regiei0000,00,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati1111000%·
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
158 mii RON
Cheltuieli
−216 mii RON
Rezultat brut
−58 mii RON
Impozit
58 mii RON
Rezultat net
0 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

1.3305
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 1.33, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (250 mii RON în 2024).

X1 · Capital de lucru0,80active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,00profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut-0,23venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,41pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,63cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2019
    Înființare, Mun. Moreni, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 02.09.2019.
  2. 2024
    158 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 0 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireELMAR EQUIPMENT S.R.L.
CUI41587515
Nr. Reg. Com.J2019001493159
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată02.09.2019
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, MUN. MORENI, STR. CĂPITAN ION PANTEA, NR.5
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre ELMAR EQUIPMENT S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați ELMAR EQUIPMENT S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.