Activitate suspendată · din 01.12.2023 Inactivă fiscal Neplătitor de TVA

UNIC DRIVE GYC S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Mărginenii de Sus (com. Dărmănești), județul Dâmbovița. Activitate principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

CUI
40716743
Reg. comerțului
J15/583/2019
Înființată
28.02.2019 · 7 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni
Cifră de afaceri · 2023
175 miiRON
-27% față de 2022
Profit net · 2023
22 miiRON
fără termen de comparație
Angajați · 2023
1
+0% față de 2022
Datorii · 2023
193 miiRON
+13% față de 2022

Cifra de afaceri · 2019–2023 · în RON

175 mii RON în 2023 · profit 22 mii

119 mii239 mii
201920212023

01 · Pe scurt

UNIC DRIVE GYC S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Mărginenii de Sus Com. Dărmănești, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 28.02.2019. Activitatea principală declarată este CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri. Bilanțul pentru 2023 arată o cifră de afaceri de 174.920 lei, profit de 21.610 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează suspendată. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani189 mii → 175 mii RON între 2020 și 2023.
Marjă netă de 12,4%Din fiecare 100 RON vânduți în 2023 rămân 12,4 față de 14,5% în 2020.
Datoriile sunt de 3 ori capitalurile193 mii RON datorii la 63 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 28% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2023

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2023

12,4%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2023

1,05

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2023

75%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 75% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2023

175 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
UNIC DRIVE GYC S.R.L.
CUI
40716743
Nr. Reg. Com.
J15/583/2019
Data înregistrării
28.02.2019
Stare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.12.2023
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni
Activitate principală
4941Transporturi rutiere de mărfuri Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MĂRGINENII DE SUS COM. DĂRMĂNEŞTI, STR. CAROL I, NR.270

Sediul socialStr. CAROL I 270, Sat Mărginenii de Sus Com. Dărmăneşti, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. CAROL I 270, Sat Mărginenii de Sus Com. Dărmăneşti, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Mărginenii de Sus (com. Dărmănești) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFInactivăinactivată pe 18.12.2023
TVANeplătitorînregistrată în scopuri de TVA din 03.04.2019; până pe 18.12.2023; înregistrare anulată pe 28.12.2023
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 5 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2019–2023, așezați pe grupele din formular.

Moneda

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20232022202120202019Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta175239169189135−27%+6,7%
Venituri totale175239171189136−27%+6,4%
Cheltuieli totale15225918916080−41%+17%
Profit brut23002957·−20%
Pierdere bruta0201800−100%·
Profit net22002755·−21%
Pierdere neta0221900−100%·
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total548211100−34%+290%
Active circulante - total, din care:202130678869+56%+31%
Stocuri1815012+15%+63%
Creante13183614149+57%+28%
Casa şi conturi la bănci543174717+74%+33%
Cheltuieli in avans00000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii193171114614+13%+94%
Venituri in avans00000··
Provizioane00000··
Capitaluri - total, din care:6342648356+52%+3,3%
Capital subscris varsat000000%0%
Patrimoniul regiei00000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati111110%0%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2023 cu 2022; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2023

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
175 mii RON
Cheltuieli
−152 mii RON
Rezultat brut
23 mii RON
Impozit
−1.661 RON
Rezultat net
22 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2019
    Înființare, Sat Mărginenii de Sus Com. Dărmănești, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 28.02.2019.
  2. 2023
    175 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 22 mii RON.

07 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireUNIC DRIVE GYC S.R.L.
CUI40716743
Nr. Reg. Com.J15/583/2019
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată28.02.2019
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT MĂRGINENII DE SUS COM. DĂRMĂNEŞTI, STR. CAROL I, NR.270
  • Stare la ANAF: Inactivă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

21 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre UNIC DRIVE GYC S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați UNIC DRIVE GYC S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.