IDEAL ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.
Societate comercială cu răspundere limitată din Speriețeni (com. Gura Șuții), județul Dâmbovița. Activitate principală: fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN 1423).
- CUI
- 40699421
- Reg. comerțului
- J2019000561154
- Înființată
- 26.02.2019 · 7 ani
- Organ fiscal
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
- Cifră de afaceri · 2025
- 548 miiRON
- +5% față de 2024
- Profit net · 2025
- 134 miiRON
- -1% față de 2024
- Angajați · 2025
- 1
- +0% față de 2024
- Datorii · 2025
- 277 miiRON
- +92% față de 2024
Cifra de afaceri · 2019–2025 · în RON
548 mii RON în 2025 · profit 134 mii
01 · Pe scurt
IDEAL ECHIPAMENT PROTECT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Speriețeni Com. Gura Șuții, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 26.02.2019. Activitatea principală declarată este CAEN 1423: Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (Rev.3). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 547.671 lei, profit de 133.984 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 26.02.2019. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.
02 · Sănătate financiară
4 indicatori din bilanțul 2025
Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.
Marjă netă · 2025
24,5%
Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.
Lichiditate curentă · 2025
1,2
Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.
Grad de îndatorare · 2025
65%
Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 65% din firmă e finanțat din datorii.
CA pe angajat · 2025
548 miiRON
Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.
03 · Identitate
Datele de înregistrare
Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.
- Denumire
- IDEAL ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.
- CUI
- 40699421
- Nr. Reg. Com.
- J2019000561154
- Data înregistrării
- 26.02.2019
- Stare
- INREGISTRAT din data 26.02.2019
- Forma juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Forma de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Forma de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Organ fiscal
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
- Activitate principală
- 1423Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (Rev.3) Toate firmele cu acest cod →
04 · Sediu
Sediu și adrese
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT SPERIEŢENI COM. GURA ŞUŢII, NR.393
Firme din Speriețeni (com. Gura Șuții) →Firme din județul Dâmbovița →
Fiscal
Situația la ANAF
Verificată pe 07.11.2026.
05 · Bilanțuri
Situația financiară, an cu an
Toți indicatorii din cele 7 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2019–2025, așezați pe grupele din formular.
Sume în mii RON
Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.
| Indicator | Evoluție | Exerciții financiare | Creștere | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Δ an | Medie/an | ||
| Rezultatul anului · 7 rânduri | ||||||||||
| Cifra de afaceri neta | 548 | 524 | 333 | 243 | 154 | 79,0 | 0,00 | +4,6% | · | |
| Venituri totale | 547 | 532 | 333 | 243 | 154 | 79,0 | 0,00 | +3% | · | |
| Cheltuieli totale | 391 | 376 | 269 | 160 | 118 | 63,0 | 2,82 | +4,1% | +128% | |
| Profit brut | 156 | 156 | 64 | 83 | 36 | 15,9 | 0,00 | +0,2% | · | |
| Pierdere bruta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 2,82 | · | · | |
| Profit net | 134 | 135 | 60 | 78 | 31 | 13,6 | 0,00 | −1% | · | |
| Pierdere neta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 2,82 | · | · | |
| Ce deține firma · 6 rânduri | ||||||||||
| Active imobilizate - total | 95 | 38 | 6 | 6 | 0 | 0,0 | 0,00 | +149% | · | |
| Active circulante - total, din care: | 332 | 261 | 176 | 129 | 78 | 22,5 | 2,38 | +27% | +128% | |
| Stocuri | 112 | 74 | 20 | 12 | 7 | 0,7 | 0,00 | +50% | · | |
| Creante | 212 | 132 | 107 | 11 | 28 | 7,7 | 0,00 | +60% | · | |
| Casa şi conturi la bănci | 9 | 55 | 49 | 106 | 43 | 14,1 | 2,38 | −84% | +24% | |
| Cheltuieli in avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 0,00 | · | · | |
| Datorii și capitaluri · 6 rânduri | ||||||||||
| Datorii | 277 | 144 | 121 | 57 | 36 | 11,6 | 5,00 | +92% | +95% | |
| Venituri in avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 0,00 | · | · | |
| Provizioane | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 0,00 | · | · | |
| Capitaluri - total, din care: | 150 | 155 | 61 | 78 | 42 | 10,9 | (2,62) | −3,2% | · | |
| Capital subscris varsat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,2 | 0,20 | 0% | 0% | |
| Patrimoniul regiei | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 0,00 | · | · | |
| Oameni · 1 rând | ||||||||||
| Numar mediu de salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0% | · | |
- Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
- Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
- „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
- Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.
Venituri, cheltuieli și marja netă
Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.
Drumul banilor în 2025
De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.
- Venituri
- 547 mii RON
- Cheltuieli
- −391 mii RON
- Rezultat brut
- 156 mii RON
- Impozit
- −22 mii RON
- Rezultat net
- 134 mii RON
Din ce e făcut activul
Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.
Cine a pus banii
Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.
Oamenii și cât aduce fiecare
Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.
06 · Risc
Risc de insolvență
Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.
Pentru bilanțul din 2025, scorul este 4.36, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (427 mii RON în 2025).
Scorul, an de an
Culoarea punctului e verdictul anului.
07 · Istoric
Istoricul firmei
Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.
- 2019Înființare, Sat Speriețeni Com. Gura Șuții, jud. DâmbovițaÎnregistrată la Registrul Comerțului pe 26.02.2019.
- 2025548 mii RON cifră de afaceri, 1 angajațiUltimul bilanț depus, cu profit de 134 mii RON.
08 · Raportul complet
Ce mai scrie în dosarul firmei
13 capitole · surse oficiale
Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.
ONRC, ANAF
Identitate și stare
Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate
- Stare la ANAF: Activă
- TVA: Plătitor
- TVA la încasare: Nu aplică
- Split TVA: Nu figurează
ONRC
Coduri CAEN autorizate
Activitatea principală și activitățile secundare autorizate
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulSurse publice
Date de contact
Telefon, email și site, din surse publice
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulMinisterul Finanțelor
Bilanțuri contabile
Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulANAF
Datorii la bugetul de stat
Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulONRC
Administratori și reprezentanți
Persoanele care conduc firma și calitatea lor
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulONRC
Acționari și asociați
Cine deține firma și în ce proporție
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulPortalul instanțelor
Dosare în instanță
Dosarele în care firma apare ca parte
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulPublicațiile de insolvență
Insolvență
Procedurile de insolvență și publicațiile aferente
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulMonitorul Oficial, partea a IV-a
Monitorul Oficial
Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulARR, ANRE
Licențe și autorizații
Licențe de transport și autorizații în energie
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulSEAP / SICAP
Achiziții publice
Contractele și achizițiile directe cu statul
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportulDate vamale publice
Import și export
Activitatea de comerț exterior a firmei
Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.
Comandă raportul22 · Documente
Documente și acces
Trei feluri de a lua datele despre IDEAL ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.
Document oficial
Certificat constatator ONRC
Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.
79lei · o dată
Ce cuprinde
- PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
- De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
- Administratori, asociați, sediu, activități, stare
- Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri
Raportul firmei
Dosarul complet, 13 capitole
Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.
99lei · sau 10.000 credite
Ce cuprinde
- Acționari și asociați
- Insolvență
- Monitorul Oficial
- Achiziții publice
- Import și export
- Identitate și stare
- și încă 7 capitole
Plătit o dată, îl citești o lună
Abonament FirmeAPI
Profesional, prin API și MCP
Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.
299,99lei / lună
Ce cuprinde
- 100.000 de credite pe lună
- 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
- 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
- Suport prioritar
- Acces credite suplimentare
Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card
Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.
Reprezentați IDEAL ECHIPAMENT PROTECT S.R.L.?
Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.