Înregistrată · din 16.10.2017 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 3.38

ASY ŞI ENY S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Mija (com. I. L. Caragiale), județul Dâmbovița. Activitate principală: recuperarea materialelor reciclabile (rev.3) / tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase (CAEN 3821).

CUI
38357052
Reg. comerțului
J2017001428155
Înființată
16.10.2017 · 9 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni
Cifră de afaceri · 2025
1,4 mil.RON
+9% față de 2024
Profit net · 2025
6.619RON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
4
+0% față de 2024
Datorii · 2025
745 miiRON
+92% față de 2024

Cifra de afaceri · 2018–2025 · în RON

1,4 mil. RON în 2025 · profit 6.619

717 mii1,4 mil.
201820212025

01 · Pe scurt

ASY ȘI ENY S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Mija Com. I. L. Caragiale, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 16.10.2017. Activitatea principală declarată este CAEN 3821: Recuperarea materialelor reciclabile (Rev.3) / Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 1.434.572 lei, profit de 6.619 lei și 4 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 16.10.2017. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani1,1 mil. → 1,4 mil. RON între 2022 și 2025.
Marja netă e sub 2%0,5% în 2025 față de 4,3% în 2022: din fiecare 100 RON vânduți rămân sub 2.
Capitalurile proprii sunt negativeDatorii de 745 mii RON, capitaluri de -50 mii RON. Casa și băncile acoperă -7% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

0,5%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

0,68

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

107%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 107% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

359 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
ASY ŞI ENY S.R.L.
CUI
38357052
Nr. Reg. Com.
J2017001428155
Data înregistrării
16.10.2017
Stare
INREGISTRAT din data 16.10.2017
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni
Activitate principală
3821Recuperarea materialelor reciclabile (Rev.3) / Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MIJA COM. I. L. CARAGIALE, NR.9

Sediul socialSat Mija Com. I. L. Caragiale, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalSat Mija Com. I. L. Caragiale, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Mija (com. I. L. Caragiale) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 26.11.2018
TVA la încasareAplicădin 01.02.2021; actualizat pe 26.01.2021
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 8 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2018–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20252024202320222021202020192018Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta1.4351.3199961.05357829023868,5+8,7%+54%
Venituri totale1.5341.3509991.05561529123968,5+14%+56%
Cheltuieli totale1.5201.3739601.00141919721560,8+11%+58%
Profit brut140395419694247,7·+9%
Pierdere bruta023000000,0−100%·
Profit net70304518586226,5·+0,3%
Pierdere neta057000000,0−100%·
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total191166120180811900,0+15%+303%
Active circulante - total, din care:5043572392222181373742,3+41%+43%
Stocuri1213500000,0+4.747%·
Creante4342501559818983941,5+74%+40%
Casa şi conturi la bănci(50)105801232953280,8−148%·
Cheltuieli in avans00000000,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii74538911918511541835,6+92%+54%
Venituri in avans00000000,0··
Provizioane00000000,0··
Capitaluri - total, din care:(50)135240217185115296,7−137%·
Capital subscris varsat00000000,20%0%
Patrimoniul regiei00000000,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati444311210%+22%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
1,5 mil. RON
Cheltuieli
−1,5 mil. RON
Rezultat brut
14 mii RON
Impozit
−7.495 RON
Rezultat net
6.619 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

3.3805
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 3.38, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (695 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,51active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,01profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,02venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,63pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor2,06cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2017
    Înființare, Sat Mija Com. I. L. Caragiale, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 16.10.2017.
  2. 2025
    1,4 mil. RON cifră de afaceri, 4 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 6.619 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireASY ŞI ENY S.R.L.
CUI38357052
Nr. Reg. Com.J2017001428155
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată16.10.2017
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT MIJA COM. I. L. CARAGIALE, NR.9
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre ASY ŞI ENY S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați ASY ŞI ENY S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.