Înregistrată · din 18.02.2016 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 4.37

B & G ACCOUNTING SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți. Activitate principală: activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

CUI
35671815
Reg. comerțului
J2016000098257
Înființată
18.02.2016 · 10 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
Cifră de afaceri · 2025
84 miiRON
-14% față de 2024
Profit net · 2025
32 miiRON
-34% față de 2024
Angajați · 2025
1
+0% față de 2024
Datorii · 2025
7.729RON
+15% față de 2024

Cifra de afaceri · 2016–2025 · în RON

84 mii RON în 2025 · profit 32 mii

145 mii291 mii
201620202025

01 · Pe scurt

B & G ACCOUNTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINȚI, înregistrată fiscal pe 18.02.2016. Activitatea principală declarată este CAEN 6920: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 84.100 lei, profit de 31.875 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 18.02.2016. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au scăzut cu 67% în 3 ani252 mii → 84 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 37,9%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 37,9 față de 85,6% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii7.729 RON datorii la 92 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 44% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

37,9%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

12,89

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

8%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 8% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

84 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
B & G ACCOUNTING SRL
CUI
35671815
Nr. Reg. Com.
J2016000098257
Data înregistrării
18.02.2016
Stare
INREGISTRAT din data 18.02.2016
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
Activitate principală
6920Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. ORHIDEEI, NR.8

Sediul socialStr. Orhideei 8, Mun. Drobeta-Turnu Severin, județul MEHEDINŢI, 220017
Domiciliul fiscalStr. Orhideei 8, Mun. Drobeta-Turnu Severin, județul MEHEDINŢI, 220017

Firme din Drobeta-Turnu Severin →Firme din județul Mehedinți →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 10 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2016–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025202420232022202120202019201820172016Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta84,197,610525229121021019512466,4−14%+2,7%
Venituri totale86,398,010725229121021019512466,4−12%+3%
Cheltuieli totale53,749,15034243943383513,3+9,3%+17%
Profit brut32,648,8572182671701671568953,1−33%−5,3%
Pierdere bruta0,00,000000000,0··
Profit net31,948,0562162621691651548851,1−34%−5,1%
Pierdere neta0,00,000000000,0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total0,00,000000000,0··
Active circulante - total, din care:99,666,7672372721821801579354,8+49%+6,9%
Stocuri0,00,000000000,0··
Creante20,79,053197525235353623,6+131%−1,4%
Casa şi conturi la bănci3,40,85402201301461235731,2+346%−22%
Cheltuieli in avans0,00,000000000,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii7,76,71121101316353,5+15%+9,1%
Venituri in avans0,00,000000000,0··
Provizioane0,00,000000000,0··
Capitaluri - total, din care:91,960,0562162621691651558851,3+53%+6,7%
Capital subscris varsat0,20,200000000,20%0%
Patrimoniul regiei0,00,000000000,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati11111111110%0%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
86 mii RON
Cheltuieli
−54 mii RON
Rezultat brut
33 mii RON
Impozit
−734 RON
Rezultat net
32 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

4.3705
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 4.37, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (100 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,98active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,32profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,33venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,89pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,84cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2016
    Înființare, Mun. Drobeta-Turnu Severin, jud. Mehedinți
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 18.02.2016.
  2. 2019
    B&G ACCOUNTING SRL
    B G ACCOUNTING SRL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  3. 2025
    84 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 32 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireB & G ACCOUNTING SRL
CUI35671815
Nr. Reg. Com.J2016000098257
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată18.02.2016
SediuJUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. ORHIDEEI, NR.8
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre B & G ACCOUNTING SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați B & G ACCOUNTING SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.