Înregistrată · din 07.11.2014 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 5.09

SFERA AUTO CENTER S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Sat Răcari Orș. Răcari, județul Dâmbovița. Activitate principală: activități de testări și analize tehnice (rev.3) / activități de testare şi analize tehnice (CAEN 7120).

CUI
33779200
Reg. comerțului
J2014000634150
Înființată
07.11.2014 · 12 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2025
217 miiRON
+19% față de 2024
Profit net · 2025
61 miiRON
+33% față de 2024
Angajați · 2025
2
+0% față de 2024
Datorii · 2025
100 miiRON
+59% față de 2024

Cifra de afaceri · 2015–2025 · în RON

217 mii RON în 2025 · profit 61 mii

108 mii217 mii
201520202025

01 · Pe scurt

SFERA AUTO CENTER S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Răcari Orș. Răcari, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 07.11.2014. Activitatea principală declarată este CAEN 7120: Activități de testări și analize tehnice (Rev.3) / Activități de testare și analize tehnice (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 216.851 lei, profit de 60.804 lei și 2 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 07.11.2014. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut cu 62% în 3 ani134 mii → 217 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 28%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 28 față de 56,4% în 2022.
Datoriile depășesc capitalurile proprii100 mii RON datorii la 61 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 33% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

28%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,61

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

62%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 62% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

108 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
SFERA AUTO CENTER S.R.L.
CUI
33779200
Nr. Reg. Com.
J2014000634150
Data înregistrării
07.11.2014
Stare
INREGISTRAT din data 07.11.2014
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
7120Activități de testări și analize tehnice (Rev.3) / Activități de testare şi analize tehnice (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT RĂCARI ORŞ. RĂCARI, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.47

Sediul socialStr. Tudor Vladimirescu 47, Sat Răcari Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA, 137385
Domiciliul fiscalStr. Tudor Vladimirescu 47, Sat Răcari Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA, 137385

Firme din Sat Răcari Orș. Răcari →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 10 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2015–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025202420232022202120202019201820172015Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta21718216113411811611659,390,019,1+19%+28%
Venituri totale21718216114311811611659,390,019,1+19%+28%
Cheltuieli totale1451281176650414670,555,142,4+13%+13%
Profit brut725444776775700,034,80,0+33%·
Pierdere bruta000000011,30,023,3··
Profit net614642766674690,033,90,0+33%·
Pierdere neta000000011,90,023,9··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total002815222937,045,161,4··
Active circulante - total, din care:16130334433826517910150,142,34,5−47%+43%
Stocuri00000000,00,02,3··
Creante128260330296189129690,00,00,1−51%+98%
Casa şi conturi la bănci3344144377513250,142,32,1−25%+31%
Cheltuieli in avans00000000,00,00,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii10063576372606288,476,989,6+59%+1,1%
Venituri in avans00000000,00,00,0··
Provizioane00000000,00,00,0··
Capitaluri - total, din care:6124028828420814268(1,3)10,5(23,7)−75%·
Capital subscris varsat00000000,20,20,20%0%
Patrimoniul regiei00000000,00,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati22221112210%+7,2%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
217 mii RON
Cheltuieli
−145 mii RON
Rezultat brut
72 mii RON
Impozit
−11 mii RON
Rezultat net
61 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

5.0905
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 5.09, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (161 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,88active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,38profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,45venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,68pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,35cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2014
    Înființare, Sat Răcari Orș. Răcari, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 07.11.2014.
  2. 2025
    217 mii RON cifră de afaceri, 2 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 61 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireSFERA AUTO CENTER S.R.L.
CUI33779200
Nr. Reg. Com.J2014000634150
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată07.11.2014
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT RĂCARI ORŞ. RĂCARI, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.47
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre SFERA AUTO CENTER S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați SFERA AUTO CENTER S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.