Înregistrată · din 10.03.2014 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 2.97

SISTAC SOFT 2000 S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4650).

CUI
32899348
Reg. comerțului
J2014000151154
Înființată
10.03.2014 · 12 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
90 miiRON
-63% față de 2024
Profit net · 2025
31 miiRON
-67% față de 2024
Angajați · 2025
—
fără termen de comparație
Datorii · 2025
89 miiRON
+321% față de 2024

Cifra de afaceri · 2014–2025 · în RON

90 mii RON în 2025 · profit 31 mii

120 mii241 mii
201420192025

01 · Pe scurt

SISTAC SOFT 2000 S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Târgoviște, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 10.03.2014. Activitatea principală declarată este CAEN 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (Rev.3). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 89.555 lei, profit de 30.905 lei. În registrul ANAF figurează înregistrată din 10.03.2014. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au scăzut cu 33% în 3 ani134 mii → 90 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 34,5%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 34,5 față de 32,9% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii89 mii RON datorii la 100 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 35% din ele.

02 · Sănătate financiară

3 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

34,5%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

2,09

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

47%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 47% din firmă e finanțat din datorii.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
SISTAC SOFT 2000 S.R.L.
CUI
32899348
Nr. Reg. Com.
J2014000151154
Data înregistrării
10.03.2014
Stare
INREGISTRAT din data 10.03.2014
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4650Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (Rev.3) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. MITROPOLIT ANTIM IVIREANU, NR.16

Sediul socialStr. Mitropolit Antim Ivireanu 16, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA, 130109
Domiciliul fiscalStr. Mitropolit Antim Ivireanu 16, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA, 130109

Firme din Târgoviște →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 27.10.2014
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 12 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2014–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta9024193,413465,163,11,823,596,690,680,618,7−63%+15%
Venituri totale9124894,215365,164,51,823,596,690,680,618,7−63%+16%
Cheltuieli totale5413959,410543,458,724,735,966,169,283,310,0−61%+17%
Profit brut3610934,84821,75,80,00,030,621,50,08,7−67%+14%
Pierdere bruta000,000,00,022,912,40,00,02,70,0··
Profit net319329,54420,03,90,00,027,718,80,08,1−67%+13%
Pierdere neta000,000,00,022,913,10,00,05,10,0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total319,7119,523,631,143,83,24,45,73,1+90%−1,5%
Active circulante - total, din care:18717889,68649,224,415,032,758,729,517,011,1+5%+29%
Stocuri304,725,25,35,66,98,29,46,62,7·+0,3%
Creante535359,91411,62,94,03,327,24,49,37,6−0,4%+19%
Casa şi conturi la bănci3212525,07132,516,25,322,523,315,71,20,9−75%+39%
Cheltuieli in avans000,000,00,00,00,00,00,00,00,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii89216,61621,330,632,539,912,211,919,65,8+321%+28%
Venituri in avans000,000,00,00,00,00,00,00,00,0··
Provizioane000,000,00,00,00,00,00,00,00,0··
Capitaluri - total, din care:10015892,68237,417,413,636,549,621,93,28,3−37%+25%
Capital subscris varsat000,200,20,20,20,20,20,20,20,20%0%
Patrimoniul regiei000,000,00,00,00,00,00,00,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati000000000000··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
91 mii RON
Cheltuieli
−54 mii RON
Rezultat brut
36 mii RON
Impozit
−5.311 RON
Rezultat net
31 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.9705
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.97, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (190 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,89active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,16profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,19venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,50pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,47cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2014
    Înființare, Mun. Târgoviște, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 10.03.2014.
  2. 2021
    SISTAC SOFT 2000 SRL
    S.C. SISTAC SOFT 2000 SRL-D
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  3. 2022
    S.C. SISTAC SOFT 2000 SRL-D
    S.C. SISTAC SOFT 2000 SRL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  4. 2025
    90 mii RON cifră de afaceri
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 31 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireSISTAC SOFT 2000 S.R.L.
CUI32899348
Nr. Reg. Com.J2014000151154
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată10.03.2014
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. MITROPOLIT ANTIM IVIREANU, NR.16
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre SISTAC SOFT 2000 S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați SISTAC SOFT 2000 S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.