Înregistrată · din 09.06.1992 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 3.29

SELAVIL SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Șelaru, județul Dâmbovița. Activitate principală: cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (rev.3) / cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

CUI
3180330
Reg. comerțului
J15/1307/1992
Înființată
10.02.1993 · 33 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti
Cifră de afaceri · 2024
239 miiRON
-36% față de 2023
Profit net · 2024
120 miiRON
+343% față de 2023
Angajați · 2024
1
+0% față de 2023
Datorii · 2024
213 miiRON
-23% față de 2023

Cifra de afaceri · 2008–2024 · în RON

239 mii RON în 2024 · profit 120 mii

428 mii856 mii
200820162024

01 · Pe scurt

SELAVIL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Șelaru Com. Șelaru, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 10.02.1993. Activitatea principală declarată este CAEN 0111: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (Rev.3) / Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (Rev.2). Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 238.965 lei, profit de 119.631 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 09.06.1992. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani240 mii → 239 mii RON între 2021 și 2024.
Marjă netă de 50,1%Din fiecare 100 RON vânduți în 2024 rămân 50,1 față de 0% în 2021.
Datoriile depășesc capitalurile proprii213 mii RON datorii la 199 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 5% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

50,1%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

1,6

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

52%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 52% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2024

239 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
SELAVIL SRL
CUI
3180330
Nr. Reg. Com.
J15/1307/1992
Data înregistrării
10.02.1993
Stare
INREGISTRAT din data 09.06.1992
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti
Activitate principală
0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (Rev.3) / Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT ŞELARU COM. ŞELARU, COM. SELARU

Sediul social178, Sat Şelaru Com. Şelaru, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalCom. SELARU, Sat Şelaru Com. Şelaru, județul DÂMBOVIŢA, 137425

Firme din Șelaru →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.11.1998
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.02.2018; actualizat pe 15.01.2018
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 17 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta239372616240109248185104244247356747856825474433342−36%−2,2%
Venituri totale547530656482270407305668327507648901974934696474779+3,2%−2,2%
Cheltuieli totale4234995055303623463267523854635749231.016749686462738−15%−3,4%
Profit brut123311520061000447400186101241+298%+7,1%
Pierdere bruta000499202184580023420000··
Profit net1202714500590004474001562734+343%+8,3%
Pierdere neta000539302489580023420000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total71911071692633153493158851.0181.1621.3221.377607433487401−22%−10%
Active circulante - total, din care:342265232213193184151110168349340472364459196215325+29%+0,3%
Stocuri178119221291306197719827526024324521891183290+50%−3%
Creante153117855852535128576877227100166413034+30%+9,8%
Casa şi conturi la bănci11291262611703111353218766421−63%+20%
Cheltuieli in avans0000000022001000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii2132772864744964264863879481.0361.2161.5461.444673374433447−23%−4,5%
Venituri in avans0000000000046637996113129··
Provizioane00000000000000000··
Capitaluri - total, din care:1998053(92)(40)721438127330286212234315159157150+150%+1,8%
Capital subscris varsat1021021021021021021021021021021021021021021021021020%0%
Patrimoniul regiei00000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati111112222245434440%−8,3%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
547 mii RON
Cheltuieli
−423 mii RON
Rezultat brut
123 mii RON
Impozit
−3.764 RON
Rezultat net
120 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

3.2905
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 3.29, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (412 mii RON în 2024).

X1 · Capital de lucru0,73active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,29profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,30venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,32pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,58cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 1993
    Înființare, Sat Șelaru Com. Șelaru, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 10.02.1993.
  2. 2024
    239 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 120 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireSELAVIL SRL
CUI3180330
Nr. Reg. Com.J15/1307/1992
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată10.02.1993
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT ŞELARU COM. ŞELARU, COM. SELARU
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre SELAVIL SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați SELAVIL SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.