Transferată · din 30.05.2014 Neplătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.49

ETA-CAM S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Sat Răcari Orș. Răcari, județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (rev.3) / comerț cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN 4721).

CUI
31099070
Reg. comerțului
J2014000327159
Înființată
17.01.2013 · 13 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2025
172 miiRON
-21% față de 2024
Profit net · 2025
12 miiRON
-58% față de 2024
Angajați · 2025
1
+0% față de 2024
Datorii · 2025
166 miiRON
-5% față de 2024

Cifra de afaceri · 2013–2025 · în RON

172 mii RON în 2025 · profit 12 mii

154 mii308 mii
201320192025

01 · Pe scurt

ETA-CAM S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Răcari Orș. Răcari, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 17.01.2013. Activitatea principală declarată este CAEN 4721: Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (Rev.3) / Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 172.050 lei, profit de 11.663 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează transferată din 30.05.2014. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut cu 64% în 3 ani105 mii → 172 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 6,8%Profit de 12 mii RON la vânzări de 172 mii RON față de 33,1% în 2022.
Datoriile depășesc capitalurile proprii166 mii RON datorii la 111 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 25% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

6,8%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,67

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

60%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 60% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

172 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
ETA-CAM S.R.L.
CUI
31099070
Nr. Reg. Com.
J2014000327159
Data înregistrării
17.01.2013
Stare
TRANSFER(SOSIRE) din data 30.05.2014
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (Rev.3) / Comerț cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT RĂCARI ORŞ. RĂCARI, STR. IORGU DUMITRESCU, NR.129, CAMERA 1

Sediul socialStr. Iorgu Dumitrescu 129, Sat Răcari Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA, 137385
Domiciliul fiscalStr. Iorgu Dumitrescu 129, Sat Răcari Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA, 137385

Firme din Sat Răcari Orș. Răcari →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.11.2015; până pe 08.10.2020; înregistrare anulată pe 09.10.2020
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 13 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2013–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025202420232022202120202019201820172016201520142013Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta17221813910510368,316630819022225547,50,00−21%·
Venituri totale17221813910510673,728230819122225547,50,00−21%·
Cheltuieli totale157188128686599,834624719621718675,84,18−17%+35%
Profit brut15301137410,006104680,00,00−49%·
Pierdere bruta0000026,264050028,34,18··
Profit net12281035390,005802610,00,00−58%·
Pierdere neta0000026,867070028,34,18··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total000000,0000000,70,05··
Active circulante - total, din care:2782751601056315,5622282391578310,80,29+0,9%+77%
Stocuri7810837422,5152202351568210,70,29−28%+59%
Creante158158939398,81000100,00,000%·
Casa şi conturi la bănci419308534,33784100,10,00+378%·
Cheltuieli in avans000000,0000000,00,00··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii16617588433626,8461462151265443,84,32−5,2%+36%
Venituri in avans000000,0000000,00,00··
Provizioane000000,0000000,00,00··
Capitaluri - total, din care:111100726227(11,3)1682243128(32,3)(3,98)+12%·
Capital subscris varsat000000,2000000,20,200%0%
Patrimoniul regiei000000,0000000,00,00··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati11111121121100%·
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
172 mii RON
Cheltuieli
−157 mii RON
Rezultat brut
15 mii RON
Impozit
−3.467 RON
Rezultat net
12 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.4905
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.49, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (278 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,88active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,04profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,06venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,51pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,62cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2013
    Înființare, Sat Răcari Orș. Răcari, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 17.01.2013.
  2. 2025
    172 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 12 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireETA-CAM S.R.L.
CUI31099070
Nr. Reg. Com.J2014000327159
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată17.01.2013
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT RĂCARI ORŞ. RĂCARI, STR. IORGU DUMITRESCU, NR.129, CAMERA 1
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre ETA-CAM S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați ETA-CAM S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.