Înregistrată · din 29.01.1993 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 1.81

VALAHIA-MOB SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitate principală: fabricarea de mobilă (CAEN 3100).

CUI
2856086
Reg. comerțului
J1991001328154
Înființată
29.01.1993 · 33 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2024
4 mil.RON
-5% față de 2023
Profit net · 2024
43 miiRON
fără termen de comparație
Angajați · 2024
25
-19% față de 2023
Datorii · 2024
336 miiRON
-2% față de 2023

Cifra de afaceri · 2008–2024 · în RON

4 mil. RON în 2024 · profit 43 mii

7,2 mil.14,4 mil.
200820162024

01 · Pe scurt

VALAHIA-MOB SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Târgoviște, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 29.01.1993. Activitatea principală declarată este CAEN 3100: Fabricarea de mobilă (Rev.3). Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 3.960.767 lei, profit de 42.809 lei și 25 de salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 29.01.1993. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani5 mil. → 4 mil. RON între 2021 și 2024.
Marja netă e sub 2%1,1% în 2024 față de 0% în 2021: din fiecare 100 RON vânduți rămân sub 2.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii336 mii RON datorii la 5,3 mil. RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 114% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

1,1%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

4,75

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

6%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 6% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2024

158 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
VALAHIA-MOB SRL
CUI
2856086
Nr. Reg. Com.
J1991001328154
Data înregistrării
29.01.1993
Stare
INREGISTRAT din data 29.01.1993
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
3100Fabricarea de mobilă (Rev.3) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. CONSTANTIN BRANCOVEANU, NR.75

Sediul socialStr. CONSTANTIN BRANCOVEANU 75, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. CONSTANTIN BRANCOVEANU 75, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Târgoviște →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 17 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta3.9614.1804.7815.0174.1226.0675.7775.6655.7965.2884.5514.2904.5435.6606.6698.03714.421−5,3%−7,8%
Venituri totale4.2714.5495.1805.2144.2786.2085.9835.9236.1005.5974.8945.2374.9175.9356.9238.57715.023−6,1%−7,6%
Cheltuieli totale4.2284.7125.2365.3485.2246.0915.9635.7305.7235.2724.8344.9675.1785.9237.1418.95514.636−10%−7,5%
Profit brut430000117201933763256027001200388·−13%
Pierdere bruta016257133946000000026102173770−100%·
Profit net43000094161643193086027001200309·−12%
Pierdere neta016257133946000000026102263850−100%·
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total3.9994.0054.0544.1604.0444.3234.4754.4644.5693.6093.7143.7854.0844.1674.3854.7224.975−0,1%−1,4%
Active circulante - total, din care:1.5951.5541.6561.7371.8712.6552.4362.4062.1851.8281.5851.5882.1532.9923.0993.1894.316+2,6%−6%
Stocuri341235266238207296310286257230227282390351338545664+46%−4,1%
Creante8718989139216621.4111.4271.3271.3291.1851.2771.2741.6892.4022.4762.5243.087−3%−7,6%
Casa şi conturi la bănci3834224775791.002948699793600412813275239285119565−9,3%−2,4%
Cheltuieli in avans00000000000000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii3363443314633474644673633503414525251.5822.1902.8972.8194.965−2,3%−16%
Venituri in avans00000001979139199259319371401431471··
Provizioane00000000000000000··
Capitaluri - total, din care:5.2585.2155.3785.4355.5686.5146.4456.4896.3254.9574.6494.5894.3374.5984.1864.6603.853+0,8%+2%
Capital subscris varsat3.4003.4003.4003.4003.4003.4003.4003.4003.4003.4003.4003.4003.4003.4003.0003.0001.5000%+5,2%
Patrimoniul regiei00000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati25313640405357565657606260665880153−19%−11%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
4,3 mil. RON
Cheltuieli
−4,2 mil. RON
Rezultat brut
43 mii RON
Rezultat net
43 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

1.8105
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 1.81, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (5,6 mil. RON în 2024).

X1 · Capital de lucru0,27active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,01profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,01venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,86pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,71cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 1993
    Înființare, Mun. Târgoviște, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 29.01.1993.
  2. 2020
    S.C. VALAHIA MOB SRL
    S.C. VALAHIA-MOB SRL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  3. 2021
    S.C. VALAHIA-MOB SRL
    VALAHIA -MOB SRL
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  4. 2024
    4 mil. RON cifră de afaceri, 25 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 43 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireVALAHIA-MOB SRL
CUI2856086
Nr. Reg. Com.J1991001328154
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată29.01.1993
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. CONSTANTIN BRANCOVEANU, NR.75
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre VALAHIA-MOB SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați VALAHIA-MOB SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.