Înregistrată · din 04.05.2011 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 3.47

PREVENIRO SERV 2011 S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitate principală: alte activități profesionale, ştiințifice şi tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

CUI
28430733
Reg. comerțului
J15/333/2011
Înființată
05.05.2011 · 15 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
34 miiRON
+9% față de 2024
Profit net · 2025
3.985RON
-68% față de 2024
Angajați · 2025
1
+0% față de 2024
Datorii · 2025
26 miiRON
+249% față de 2024

Cifra de afaceri · 2011–2025 · în RON

34 mii RON în 2025 · profit 3.985

29 mii58 mii
201120182025

01 · Pe scurt

PREVENIRO SERV 2011 S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Târgoviște, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 05.05.2011. Activitatea principală declarată este CAEN 7490: Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 33.840 lei, profit de 3.985 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 04.05.2011. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au scăzut cu 34% în 3 ani51 mii → 34 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 11,8%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 11,8 față de 56% în 2022.
Datoriile sunt de 6 ori capitalurile26 mii RON datorii la 4.640 RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 79% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

11,8%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,18

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

85%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 85% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

34 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
PREVENIRO SERV 2011 S.R.L.
CUI
28430733
Nr. Reg. Com.
J15/333/2011
Data înregistrării
05.05.2011
Stare
INREGISTRAT din data 04.05.2011
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
7490Alte activități profesionale, ştiințifice şi tehnice n.c.a. (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, CAL. DOMNEASCA, NR.44

Sediul socialCal. Domneasca 220, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA, 130016
Domiciliul fiscalCal. Domneasca 44, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA, 130167

Firme din Târgoviște →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorînregistrată în scopuri de TVA din 13.05.2011; până pe 11.10.2023; înregistrare anulată pe 11.10.2023
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.04.2023; actualizat pe 05.03.2023
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 15 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2011–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta33.84031.14049.30650.90049.17545.12050.12049.75550.48258.29553.04349.32627.55221.72814.850+8,7%+6,1%
Venituri totale33.91131.14049.30650.90049.17545.12050.12049.75550.48258.29653.04349.32627.55421.72914.850+8,9%+6,1%
Cheltuieli totale28.76816.37826.65020.85111.83413.24138.0178.7577.62516.86718.97717.57614.38312.0984.187+76%+15%
Profit brut5.14314.76222.65630.04937.34131.87912.10340.99842.85741.42934.06631.75013.1719.63110.663−65%−5,1%
Pierdere bruta000000000000000··
Profit net3.98512.40019.07528.52235.86630.62911.52839.50541.34339.68032.47530.27012.2858.0908.957−68%−5,6%
Pierdere neta000000000000000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total00000000000001.0461.046··
Active circulante - total, din care:30.25120.39319.78731.88238.53234.09831.31342.87544.58543.67236.21432.96215.8319.50312.733+48%+6,4%
Stocuri000000000000000··
Creante9.94810.94912.84914.56013.96511.9007.1289.1039.3998.9542.4182.92600196−9,1%+32%
Casa şi conturi la bănci20.3039.4446.93817.32224.56722.19824.18533.77235.18634.71833.79630.03615.8319.50312.537+115%+3,5%
Cheltuieli in avans000000000000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii25.6117.3381322.7822.1552.95819.2823.0722.9473.6973.4472.4003.2562.2594.622+249%+13%
Venituri in avans000000000000000··
Provizioane000000000000000··
Capitaluri - total, din care:4.64013.05519.65529.10036.37731.14012.03139.80341.63839.97532.76730.56212.5758.2909.157−65%−4,7%
Capital subscris varsat2000200200200200200200200200200200200200200·0%
Patrimoniul regiei000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati1100001000000000%·
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
34 mii RON
Cheltuieli
−29 mii RON
Rezultat brut
5.143 RON
Impozit
−1.158 RON
Rezultat net
3.985 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

3.4705
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 3.47, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (30 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,83active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,13profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,17venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,57pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,12cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2011
    Înființare, Mun. Târgoviște, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 05.05.2011.
  2. 2025
    34 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 3.985 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumirePREVENIRO SERV 2011 S.R.L.
CUI28430733
Nr. Reg. Com.J15/333/2011
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată05.05.2011
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, CAL. DOMNEASCA, NR.44
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre PREVENIRO SERV 2011 S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați PREVENIRO SERV 2011 S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.