Activitate reluată · din 04.07.2013 Plătitor de TVA Risc Ridicat (Insolvență) · Z -0.95

HAS LOOK COMIMPEX S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (rev.3) / comerț cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate (CAEN 4777).

CUI
26846683
Reg. comerțului
J2010000228155
Înființată
29.04.2010 · 16 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
490 miiRON
-34% față de 2024
Profit net · 2025
0RON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
4
+33% față de 2024
Datorii · 2025
531 miiRON
+1% față de 2024

Cifra de afaceri · 2010–2025 · în RON

490 mii RON în 2025 · profit 0

463 mii926 mii
201020172025

01 · Pe scurt

HAS LOOK COMIMPEX S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Târgoviște, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 29.04.2010. Activitatea principală declarată este CAEN 4777: Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (Rev.3) / Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 489.717 lei și 4 salariați. În registrul ANAF figurează cu activitatea reluată. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au scăzut cu 35% în 3 ani748 mii → 490 mii RON între 2022 și 2025.
Marja netă e sub 2%0% în 2025 față de 7,1% în 2022: din fiecare 100 RON vânduți rămân sub 2.
Capitalurile proprii sunt negativeDatorii de 531 mii RON, capitaluri de -454 mii RON. Casa și băncile acoperă 5% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

0%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

0,15

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

687%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 687% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

122 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
HAS LOOK COMIMPEX S.R.L.
CUI
26846683
Nr. Reg. Com.
J2010000228155
Data înregistrării
29.04.2010
Stare
RELUARE ACTIVITATE din data 04.07.2013
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4777Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (Rev.3) / Comerț cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. CERNĂUŢI, NR.14E

Sediul socialStr. Cernăuţi 14E, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. Cernăuţi 14E, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Târgoviște →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăinactivată pe 04.11.2022; reactivată pe 24.02.2023
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 02.03.2023
TVA la încasareNu aplicădin 04.07.2013; până pe 01.04.2014; actualizat pe 23.01.2014
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 16 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2010–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025202420232022202120202019201820172016201520142013201220112010Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta4907437737489267688125254062271195090,00,0174−34%+7,1%
Venituri totale4927437737489267738395264062281195090,446,2174−34%+7,2%
Cheltuieli totale663768785687897748854571418250169137444,060,7166−14%+9,7%
Profit brut00061292600000000,00,09··
Pierdere bruta1712512000154512225187353,614,50+577%·
Profit net00053201800000000,00,06··
Pierdere neta1804419000235016255488353,614,50+309%·
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total00124579000000,50,51··
Active circulante - total, din care:772514263543794816452552921417250585,87,562−69%+1,5%
Stocuri292253643282894445161982581366842440,00,00−87%·
Creante223666548821337135,87,259+552%−6,4%
Casa şi conturi la bănci26235721853380491421100,00,33+15%+16%
Cheltuieli in avans00000000000000,00,00··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii53152665756764877195454452235526118510517,916,156+1%+16%
Venituri in avans00000000000000,00,00··
Provizioane00000000000000,00,00··
Capitaluri - total, din care:(454)(274)(230)(211)(264)(284)(303)(280)(230)(214)(189)(135)(46)(11,6)(8,1)6−65%·
Capital subscris varsat11111111111110,20,200%+6,3%
Patrimoniul regiei00000000000000,00,00··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati4333344322233011+33%+9,7%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
492 mii RON
Cheltuieli
−663 mii RON
Rezultat brut
−171 mii RON
Impozit
171 mii RON
Rezultat net
0 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

-0.9505
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este -0.95, adică risc ridicat (insolvență). Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (77 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru-0,38active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,00profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut-2,21venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,48pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor6,34cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2010
    Înființare, Mun. Târgoviște, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 29.04.2010.
  2. 2025
    490 mii RON cifră de afaceri, 4 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 0 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireHAS LOOK COMIMPEX S.R.L.
CUI26846683
Nr. Reg. Com.J2010000228155
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată29.04.2010
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. CERNĂUŢI, NR.14E
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre HAS LOOK COMIMPEX S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați HAS LOOK COMIMPEX S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.