Înregistrată · din 06.04.2009 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 4.5

GYCONT SERVICES SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Odorheiu Secuiesc, județul Harghita. Activitate principală: activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

CUI
25408960
Reg. comerțului
J19/224/2009
Înființată
07.04.2009 · 17 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Cifră de afaceri · 2025
201 miiRON
+2% față de 2024
Profit net · 2025
43 miiRON
+73% față de 2024
Angajați · 2025
1
+0% față de 2024
Datorii · 2025
34 miiRON
-41% față de 2024

Cifra de afaceri · 2009–2025 · în RON

201 mii RON în 2025 · profit 43 mii

144 mii288 mii
200920172025

01 · Pe scurt

GYCONT SERVICES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Odorheiu Secuiesc, HARGHITA, înregistrată fiscal pe 07.04.2009. Activitatea principală declarată este CAEN 6920: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 201.380 lei, profit de 42.917 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 06.04.2009. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani269 mii → 201 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 21,3%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 21,3 față de 1,3% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii34 mii RON datorii la 94 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 127% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

21,3%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,9

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

26%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 26% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

201 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
GYCONT SERVICES SRL
CUI
25408960
Nr. Reg. Com.
J19/224/2009
Data înregistrării
07.04.2009
Stare
INREGISTRAT din data 06.04.2009
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Activitate principală
6920Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. SÎMBĂTEŞTI, NR.8A

Sediul socialStr. Sîmbăteşti 8A, Mun. Odorheiu Secuiesc, județul HARGHITA, 535600
Domiciliul fiscalStr. Sîmbăteşti 8A, Mun. Odorheiu Secuiesc, județul HARGHITA, 535600

Firme din Odorheiu Secuiesc →Firme din județul Harghita →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 21.09.2015
TVA la încasareAplicădin 01.02.2026; actualizat pe 08.01.2026
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 16 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2009–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
2025202420232022202120202019201820172016201520142013201220112009Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta20119828826919816113066245,51,40,00,00,02,09,6+1,9%+21%
Venituri totale20219829128020916513068245,51,40,00,00,02,09,6+1,8%+21%
Cheltuieli totale15717224427420713011573376,73,40,05,06,917,59,2−8,5%+19%
Profit brut452647623515000,00,00,00,00,00,00,4+69%+35%
Pierdere bruta00000005121,32,00,05,06,915,50,0··
Profit net432545303414000,00,00,00,00,00,00,2+73%+39%
Pierdere neta00000005131,42,00,05,06,915,50,0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total57881151521041308754715,17,06,95,810,817,637,8−35%+2,6%
Active circulante - total, din care:643353748842393351,21,70,30,00,00,02,1+94%+24%
Stocuri1055589500,00,00,00,00,00,00,0+222%·
Creante202234472112241410,20,00,20,00,00,00,0−7%·
Casa şi conturi la bănci43111322622261441,01,70,10,00,00,02,1+294%+21%
Cheltuieli in avans7743421100,00,00,00,00,00,00,0−1,8%·
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii345712522819817716313712138,139,135,534,234,234,239,4−41%−1%
Venituri in avans0000000000,00,00,00,00,00,00,0··
Provizioane0000000000,00,00,00,00,00,00,0··
Capitaluri - total, din care:9471461(2)(2)(36)(50)(45)(31,8)(30,3)(28,3)(28,5)(23,5)(16,6)0,4+33%+40%
Capital subscris varsat0000000000,40,40,20,20,20,20,20%+4,6%
Patrimoniul regiei0000000000,00,00,00,00,00,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati11333121000000010%0%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
202 mii RON
Cheltuieli
−157 mii RON
Rezultat brut
45 mii RON
Impozit
−1.776 RON
Rezultat net
43 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

4.505
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 4.5, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (128 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,46active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,34profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,35venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,86pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,58cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2009
    Înființare, Mun. Odorheiu Secuiesc, jud. Harghita
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 07.04.2009.
  2. 2025
    201 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 43 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireGYCONT SERVICES SRL
CUI25408960
Nr. Reg. Com.J19/224/2009
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată07.04.2009
SediuJUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. SÎMBĂTEŞTI, NR.8A
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre GYCONT SERVICES SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați GYCONT SERVICES SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.