Înregistrată · din 16.04.2008 Neplătitor de TVA

FRANSIS CONSTRUCT SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Petrești (com. Corbii Mari), județul Dâmbovița. Activitate principală: lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (rev.3) / lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221).

CUI
23739666
Reg. comerțului
J15/533/2008
Înființată
17.04.2008 · 18 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2025
0RON
fără termen de comparație
Profit net · 2025
0RON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
—
fără termen de comparație
Datorii · 2025
243 miiRON
+0% față de 2024

Cifra de afaceri · 2009–2025 · în RON

0 RON în 2025 · profit 0

43 mii87 mii
200920172025

01 · Pe scurt

FRANSIS CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Petrești Com. Corbii Mari, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 17.04.2008. Activitatea principală declarată este CAEN 4221: Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (Rev.3) / Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (Rev.2). Pentru 2025 firma nu a raportat cifră de afaceri. În registrul ANAF figurează înregistrată din 16.04.2008. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Capitalurile proprii sunt negativeDatorii de 243 mii RON, capitaluri de -219 mii RON. Casa și băncile acoperă 0% din ele.

02 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
FRANSIS CONSTRUCT SRL
CUI
23739666
Nr. Reg. Com.
J15/533/2008
Data înregistrării
17.04.2008
Stare
INREGISTRAT din data 16.04.2008
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (Rev.3) / Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

03 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT PETREŞTI COM. CORBII MARI

Sediul socialSat Petreşti Com. Corbii Mari, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalSat Petreşti Com. Corbii Mari, județul DÂMBOVIŢA, 137139

Firme din Petrești (com. Corbii Mari) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăinactivată pe 28.03.2016; reactivată pe 23.05.2016
TVANeplătitorînregistrată în scopuri de TVA din 17.04.2008; până pe 28.03.2016; înregistrare anulată pe 04.04.2016
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 28.03.2016; actualizat pe 04.04.2016
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

04 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 17 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2009–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20252024202320222021202020192018201720162015201420132012201120102009Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta00000000092942025578748··
Venituri totale000220000192942025578848··
Cheltuieli totale00000017412188233780173154··
Profit brut0002100000011000000··
Pierdere bruta0000001734043122285106··
Profit net0002100000010000000··
Pierdere neta0000001734043122287107··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total0000000000000031718··
Active circulante - total, din care:2524242424242425282524282729293017+0,6%+2,4%
Stocuri00000000300000000··
Creante2424242424242424242424282728282916+0,6%+2,5%
Casa şi conturi la bănci00000001100001010+17%−15%
Cheltuieli in avans00000000000000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii243243243243264264264264261254250264259258247240142+0,1%+3,4%
Venituri in avans00000000000000000··
Provizioane00000000000000000··
Capitaluri - total, din care:(219)(219)(219)(219)(240)(240)(240)(239)(233)(229)(225)(236)(232)(228)(216)(194)(107)0%·
Capital subscris varsat000000000000000000%0%
Patrimoniul regiei00000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati00000000112122321··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

05 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireFRANSIS CONSTRUCT SRL
CUI23739666
Nr. Reg. Com.J15/533/2008
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată17.04.2008
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT PETREŞTI COM. CORBII MARI
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

19 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre FRANSIS CONSTRUCT SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați FRANSIS CONSTRUCT SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.