Transferată · din 18.06.2014 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.82

ASDECOR- ASTEKNIK ENGINEERING S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Sat Ghimpați Orș. Răcari, județul Dâmbovița. Activitate principală: fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor (CAEN 2030).

CUI
23091741
Reg. comerțului
J15/362/2014
Înființată
22.01.2008 · 18 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2025
668 miiRON
+5% față de 2024
Profit net · 2025
58 miiRON
+16% față de 2024
Angajați · 2025
2
+0% față de 2024
Datorii · 2025
257 miiRON
+40% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

668 mii RON în 2025 · profit 58 mii

473 mii947 mii
200820162025

01 · Pe scurt

ASDECOR- ASTEKNIK ENGINEERING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Ghimpați Orș. Răcari, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 22.01.2008. Activitatea principală declarată este CAEN 2030: Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 667.727 lei, profit de 58.266 lei și 2 salariați. În registrul ANAF figurează transferată din 18.06.2014. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani704 mii → 668 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 8,7%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 8,7 față de 8,1% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii257 mii RON datorii la 549 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 15% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

8,7%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

2,52

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

32%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 32% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

334 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
ASDECOR- ASTEKNIK ENGINEERING S.R.L.
CUI
23091741
Nr. Reg. Com.
J15/362/2014
Data înregistrării
22.01.2008
Stare
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.06.2014
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
2030Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT GHIMPAŢI ORŞ. RĂCARI, STR. SBL.BARBU PETRE MARIAN, NR.258

Sediul socialStr. SBL. BARBU PETRE MARIAN 258, Sat Ghimpaţi Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. Sbl.Barbu Petre Marian 258, Sat Ghimpaţi Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA, 137389

Firme din Sat Ghimpați Orș. Răcari →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 24.01.2008
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.05.2016; actualizat pe 03.05.2016
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta66863994770491375865034736944729412413534,80,00,00,00,00+4,5%·
Venituri totale67464494770492275865234735143134112513534,80,00,00,00,00+4,6%·
Cheltuieli totale59857992964183963057136334637629611211535,10,00,010,55,31+3,2%+32%
Profit brut76651863841288004554413200,00,00,00,00,00+17%·
Pierdere bruta000000016000000,30,00,010,55,31··
Profit net585095776121740050379160,00,00,00,00,00+16%·
Pierdere neta000000019000000,30,01,712,05,31··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total138140158142160959654713626800,00,00,00,00,00−1,6%·
Active circulante - total, din care:64851347353144650136725410815729122712216,53,43,43,51,36+26%+44%
Stocuri45634628744334327824716879127196184944,60,00,00,00,00+32%·
Creante15314311867981851017922195142288,32,82,82,80,84+7%+36%
Casa şi conturi la bănci3824682153819781244113,60,50,50,70,52+60%+29%
Cheltuieli in avans2121001010000000,00,00,00,00,000%·
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii257184191229220285286205555822920012635,522,222,220,76,47+40%+24%
Venituri in avans0001313130001316000,00,00,00,00,00··
Provizioane00000000000000,00,00,00,00,00··
Capitaluri - total, din care:5494914404313742991781041231227235(3)(19,1)(18,8)(18,8)(17,1)(5,11)+12%·
Capital subscris varsat30303030303030303030303000,30,00,20,20,200%+34%
Patrimoniul regiei00000000000000,00,00,00,00,00··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati2222222222100000000%·
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
674 mii RON
Cheltuieli
−598 mii RON
Rezultat brut
76 mii RON
Impozit
−17 mii RON
Rezultat net
58 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.8205
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.82, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (806 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,75active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,07profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,09venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,72pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,83cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2008
    Înființare, Sat Ghimpați Orș. Răcari, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 22.01.2008.
  2. 2024
    S.C. ASDECOR-ASTEKNIK ENGINEERING SRL
    ASDECOR- ASTEKNIK ENGINEERING S.R.L.
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  3. 2025
    668 mii RON cifră de afaceri, 2 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 58 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireASDECOR- ASTEKNIK ENGINEERING S.R.L.
CUI23091741
Nr. Reg. Com.J15/362/2014
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată22.01.2008
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT GHIMPAŢI ORŞ. RĂCARI, STR. SBL.BARBU PETRE MARIAN, NR.258
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre ASDECOR- ASTEKNIK ENGINEERING S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați ASDECOR- ASTEKNIK ENGINEERING S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.