Înregistrată · din 10.12.2007 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 6.91

MIHNEA CONSTRUCT SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Pucheni (com. Moroeni), județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

CUI
22897790
Reg. comerțului
J2007001567158
Înființată
11.12.2007 · 18 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Cifră de afaceri · 2025
448 miiRON
+99% față de 2024
Profit net · 2025
106 miiRON
+1790% față de 2024
Angajați · 2025
1
+0% față de 2024
Datorii · 2025
114 miiRON
-33% față de 2024

Cifra de afaceri · 2009–2025 · în RON

448 mii RON în 2025 · profit 106 mii

224 mii448 mii
200920172025

01 · Pe scurt

MIHNEA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Pucheni Com. Moroeni, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 11.12.2007. Activitatea principală declarată este CAEN 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (Rev.3). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 448.163 lei, profit de 106.159 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 10.12.2007. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut cu 79% în 3 ani250 mii → 448 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 23,7%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 23,7 față de 11,3% în 2022.
Datoriile depășesc capitalurile proprii114 mii RON datorii la 73 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 119% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

23,7%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,53

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

61%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 61% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

448 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
MIHNEA CONSTRUCT SRL
CUI
22897790
Nr. Reg. Com.
J2007001567158
Data înregistrării
11.12.2007
Stare
INREGISTRAT din data 10.12.2007
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Activitate principală
4683Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (Rev.3) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT PUCHENI COM. MOROENI, STR. GLAVA, NR.68

Sediul socialStr. Glava 68, Sat Pucheni Com. Moroeni, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. Glava 68, Sat Pucheni Com. Moroeni, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Pucheni (com. Moroeni) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2008
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.04.2014; actualizat pe 29.01.2014
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 17 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2009–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20252024202320222021202020192018201720162015201420132012201120102009Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta4482252672502422242101010,022,820,61,810,912,330,03,30,0+99%·
Venituri totale4482252672502422242101022,022,820,61,810,912,330,03,30,0+99%·
Cheltuieli totale3332172392202242212351472,818,220,19,78,612,931,527,64,0+54%+32%
Profit brut11582931193000,04,70,50,02,30,00,00,00,0+1.357%·
Pierdere bruta00000025450,80,00,08,00,00,61,524,34,0··
Profit net10662628161000,04,00,00,02,00,00,00,00,0+1.790%·
Pierdere neta00000027460,90,00,18,00,00,61,525,94,9··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total12151871245791126,76,76,76,76,76,76,76,73,4−19%+8,5%
Active circulante - total, din care:17512245334834291213,137,433,15,08,920,324,77,314,0+44%+17%
Stocuri000222229,09,011,80,00,69,111,10,010,3··
Creante392824244461413,72,03,64,53,710,77,97,13,3+42%+17%
Casa şi conturi la bănci1369420722613100,426,317,80,54,60,55,70,20,3+45%+48%
Cheltuieli in avans000000000,00,00,00,00,00,00,00,00,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii11417010110415218821720655,779,178,850,646,459,863,544,622,0−33%+11%
Venituri in avans000000000,00,00,00,00,00,00,00,00,0··
Provizioane000000000,00,00,00,00,00,00,00,00,0··
Capitaluri - total, din care:73(33)(38)(64)(93)(109)(109)(82)(35,9)(35,0)(39,0)(38,9)(30,8)(32,8)(32,2)(30,6)(4,7)+324%·
Capital subscris varsat000000000,20,20,20,20,20,20,20,20,20%0%
Patrimoniul regiei000000000,00,00,00,00,00,00,00,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati111111110000011000%·
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
448 mii RON
Cheltuieli
−333 mii RON
Rezultat brut
115 mii RON
Impozit
−8.520 RON
Rezultat net
106 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

6.9105
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 6.91, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (188 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,81active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,57profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,61venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,80pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor2,39cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2007
    Înființare, Sat Pucheni Com. Moroeni, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 11.12.2007.
  2. 2025
    448 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 106 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireMIHNEA CONSTRUCT SRL
CUI22897790
Nr. Reg. Com.J2007001567158
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată11.12.2007
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT PUCHENI COM. MOROENI, STR. GLAVA, NR.68
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre MIHNEA CONSTRUCT SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați MIHNEA CONSTRUCT SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.