Înregistrată · din 23.07.2009 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 3.94

TRAMI SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitate principală: comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (rev.3) / comerț cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice (CAEN 4672).

CUI
19125889
Reg. comerțului
J2009000490154
Înființată
24.10.2006 · 20 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
598 miiRON
-5% față de 2024
Profit net · 2025
148 miiRON
-11% față de 2024
Angajați · 2025
5
-17% față de 2024
Datorii · 2025
318 miiRON
+127% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

598 mii RON în 2025 · profit 148 mii

315 mii629 mii
200820162025

01 · Pe scurt

TRAMI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Târgoviște, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 24.10.2006. Activitatea principală declarată este CAEN 4672: Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (Rev.3) / Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 598.469 lei, profit de 148.312 lei și 5 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 23.07.2009. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani474 mii → 598 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 24,8%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 24,8 față de 24% în 2022.
Datoriile depășesc capitalurile proprii318 mii RON datorii la 201 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 9% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

24,8%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,1

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

61%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 61% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

120 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
TRAMI SRL
CUI
19125889
Nr. Reg. Com.
J2009000490154
Data înregistrării
24.10.2006
Stare
INREGISTRAT din data 23.07.2009
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4672Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (Rev.3) / Comerț cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, CAL. BUCUREŞTI, NR.106B

Sediul socialCal. Bucureşti 106B, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalCal. Bucureşti 106B, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Târgoviște →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 25.10.2006
TVA la încasareAplicădin 01.01.2013; actualizat pe 27.12.2012
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta5986295494744224414603644113011751521581281206055,659,1−4,9%+15%
Venituri totale5986295514754644424603644203101751521581291266055,659,1−4,9%+15%
Cheltuieli totale4384473973563894033973183472812061281301241267467,488,0−2%+9,9%
Profit brut160182154119743963467329025275000,00,0−12%·
Pierdere bruta00000000003000001411,828,8··
Profit net148167150114703659436925020235000,00,0−11%·
Pierdere neta00000000003600001714,628,8··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total273744914371512161526000000,30,3−28%+29%
Active circulante - total, din care:34816416918416915818913487584261352028298,510,1+112%+23%
Stocuri1631531541501331151181056945213116811236,06,0+6,9%+21%
Creante15581219102312876101461120,31,6+1.794%+31%
Casa şi conturi la bănci30321626195921107101513111642,12,4+849%+16%
Cheltuieli in avans144156168179172130110033152009998,58,5−7,9%+18%
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii31814067208100103129192113217378728810210265,552,4+127%+11%
Venituri in avans00000000000000000,00,0··
Provizioane00000000000000000,00,0··
Capitaluri - total, din care:20121731416425622218612784(27)(53)(17)(37)(60)(65)(65)(48,1)(33,5)−7,6%·
Capital subscris varsat43434343434343434300000000,20,20%+37%
Patrimoniul regiei00000000000000000,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati566657886654544232−17%+5,5%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
598 mii RON
Cheltuieli
−438 mii RON
Rezultat brut
160 mii RON
Impozit
−12 mii RON
Rezultat net
148 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

3.9405
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 3.94, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (519 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,60active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,29profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,31venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,65pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,15cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2006
    Înființare, Mun. Târgoviște, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 24.10.2006.
  2. 2025
    598 mii RON cifră de afaceri, 5 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 148 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireTRAMI SRL
CUI19125889
Nr. Reg. Com.J2009000490154
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată24.10.2006
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, CAL. BUCUREŞTI, NR.106B
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre TRAMI SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați TRAMI SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.