Înregistrată · din 12.10.2006 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 88.35

PISARA SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Orș. Titu, județul Dâmbovița. Activitate principală: activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).

CUI
19097614
Reg. comerțului
J15/1076/2006
Înființată
13.10.2006 · 20 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2025
53 miiRON
-82% față de 2024
Profit net · 2025
14 miiRON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
1
-75% față de 2024
Datorii · 2025
182 miiRON
-12% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

53 mii RON în 2025 · profit 14 mii

1,3 mil.2,6 mil.
200820172025

01 · Pe scurt

PISARA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Orș. Titu, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 13.10.2006. Activitatea principală declarată este CAEN 7732: Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 53.100 lei, profit de 14.167 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 12.10.2006. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au scăzut cu 96% în 3 ani1,4 mil. → 53 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 26,7%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 26,7 față de 6,9% în 2022.
Capitalurile proprii sunt negativeDatorii de 182 mii RON, capitaluri de -181 mii RON. Casa și băncile acoperă 0% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

26,7%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

0

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

21.512%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 21.512% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

53 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
PISARA SRL
CUI
19097614
Nr. Reg. Com.
J15/1076/2006
Data înregistrării
13.10.2006
Stare
INREGISTRAT din data 12.10.2006
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. TITU, STR. PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, NR.2

Sediul socialStr. Pictor Nicolae Grigorescu 2, Orş. Titu, județul DÂMBOVIŢA, 135500
Domiciliul fiscalStr. Pictor Nicolae Grigorescu 2, Orş. Titu, județul DÂMBOVIŢA, 135500

Firme din Orș. Titu →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorînregistrată în scopuri de TVA din 16.10.2006; până pe 01.08.2026; înregistrare anulată pe 03.08.2026
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.02.2014; actualizat pe 31.01.2014
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 17 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20252024202320222021202020192018201720162015201420132012201120102008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta532887561.3731.4729891.1571.3782.1912.6061.6331.0979118039074350,0−82%·
Venituri totale533177701.3761.4741.0151.1881.4222.2122.6061.6331.0979128149074400,0−83%+90%
Cheltuieli totale399617581.2731.3409861.0471.2322.0282.5531.5581.0481.05291287142910,7−96%+7,9%
Profit brut14012104134281411901845375490036110,0··
Pierdere bruta06440000000000140980010,7−100%·
Profit net14029411918130175149437249003020,0··
Pierdere neta06440000000000140980010,7−100%·
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total009721.1501.2937445651001712382731721141541410,5··
Active circulante - total, din care:1123045214575524187508635114703312647331831261,8−93%−22%
Stocuri00926013712797864543185321713310,0··
Creante092532132072411942975834442432952356629428054,6−100%·
Casa şi conturi la bănci134148113184127367234244233811017,2−71%−12%
Cheltuieli in avans00000000000000000,0··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii1822078259631.13780150750486376855849551822941429949,6−12%+7,9%
Venituri in avans00000000000000000,0··
Provizioane00000000000000000,0··
Capitaluri - total, din care:(181)(195)451707613494476346171(18)(61)(133)(182)(42)582822,8+7,3%·
Capital subscris varsat46464646464646464600000000,20%+38%
Patrimoniul regiei00000000000000000,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati14465442333322221−75%0%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
53 mii RON
Cheltuieli
−39 mii RON
Rezultat brut
14 mii RON
Rezultat net
14 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

88.3505
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 88.35, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (844 RON în 2025).

X1 · Capital de lucru-42,02active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net16,79profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut16,79venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,23pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor62,92cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2006
    Înființare, Orș. Titu, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 13.10.2006.
  2. 2025
    53 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 14 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumirePISARA SRL
CUI19097614
Nr. Reg. Com.J15/1076/2006
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată13.10.2006
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. TITU, STR. PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, NR.2
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre PISARA SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați PISARA SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.