Înregistrată · din 25.05.2006 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 3.94

EUROSSM SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitate principală: alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a. (rev.3) / alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

CUI
18704483
Reg. comerțului
J2006000558156
Înființată
26.05.2006 · 20 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
1,9 mil.RON
+25% față de 2024
Profit net · 2025
935 miiRON
+15% față de 2024
Angajați · 2025
4
+33% față de 2024
Datorii · 2025
1,8 mil.RON
+22% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

1,9 mil. RON în 2025 · profit 935 mii

961 mii1,9 mil.
200820162025

01 · Pe scurt

EUROSSM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Târgoviște, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 26.05.2006. Activitatea principală declarată este CAEN 8299: Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a. (Rev.3) / Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 1.921.088 lei, profit de 935.219 lei și 4 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 25.05.2006. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani1,4 mil. → 1,9 mil. RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 48,7%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 48,7 față de 55,8% în 2022.
Datoriile depășesc capitalurile proprii1,8 mil. RON datorii la 936 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 16% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

48,7%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,32

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

65%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 65% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

480 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
EUROSSM SRL
CUI
18704483
Nr. Reg. Com.
J2006000558156
Data înregistrării
26.05.2006
Stare
INREGISTRAT din data 25.05.2006
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
8299Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a. (Rev.3) / Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, BLD. UNIRII, BL.67, SC.B, ET.4, AP.29

Sediul socialBld. Unirii, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalBld. Unirii, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Târgoviște →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 29.05.2006
TVA la încasareAplicădin 01.01.2013; actualizat pe 27.12.2012
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta1.9211.5371.5041.3871.3121.2321.1721.0691.042874853808619537423411346371+25%+10%
Venituri totale1.9211.5391.5071.3881.3121.2321.1731.0691.042874853808639538424411346371+25%+10%
Cheltuieli totale861679527600466388423381412348444620500438373366340367+27%+5,1%
Profit brut1.060859980787846844750688629526408188139100524464+23%+39%
Pierdere bruta000000000000000000··
Profit net93581396577383383373867761243734015511381423411+15%+46%
Pierdere neta000000000000000000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total359361436521594410463361411512524538406357299217180167−0,6%+4,6%
Active circulante - total, din care:2.3511.9077671.7176907898175624654142271819282601047254+23%+25%
Stocuri587462200413321200332355+27%+32%
Creante1.4871.1984561.0344363493663323022171681348855581016448+24%+22%
Casa şi conturi la bănci27624711068025343744822816219558471250031+12%+37%
Cheltuieli in avans000000001591500001116··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii1.7751.4542371.46545136554195115343270507365338297265242218+22%+13%
Venituri in avans000000000000000000··
Provizioane000000000000000000··
Capitaluri - total, din care:93681496577483483473982876258749122813310262552119+15%+26%
Capital subscris varsat0000000000000000000%0%
Patrimoniul regiei000000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati433355555444533333+33%+1,7%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
1,9 mil. RON
Cheltuieli
−861 mii RON
Rezultat brut
1,1 mil. RON
Impozit
−125 mii RON
Rezultat net
935 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

3.9405
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 3.94, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (2,7 mil. RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,74active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,35profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,39venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,52pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,71cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2006
    Înființare, Mun. Târgoviște, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 26.05.2006.
  2. 2025
    1,9 mil. RON cifră de afaceri, 4 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 935 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireEUROSSM SRL
CUI18704483
Nr. Reg. Com.J2006000558156
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată26.05.2006
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, BLD. UNIRII, BL.67, SC.B, ET.4, AP.29
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre EUROSSM SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați EUROSSM SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.