Înregistrată · din 02.12.2005 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.67

SMEREA S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Orș. Titu, județul Dâmbovița. Activitate principală: repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (rev.3) / repararea dispozitivelor de uz gospodăresc şi a echipamentelor pentru casă şi grădină (CAEN 9522).

CUI
18183504
Reg. comerțului
J15/1250/2005
Înființată
02.12.2005 · 20 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2025
3.880RON
+177% față de 2024
Profit net · 2025
178RON
fără termen de comparație
Angajați · 2025
—
fără termen de comparație
Datorii · 2025
5.039RON
-2% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

3.880 RON în 2025 · profit 178

20 mii40 mii
200820172025

01 · Pe scurt

SMEREA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Orș. Titu, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 02.12.2005. Activitatea principală declarată este CAEN 9522: Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (Rev.3) / Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 3.880 lei, profit de 178 lei. În registrul ANAF figurează înregistrată din 02.12.2005. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au scăzut cu 59% în 3 ani9.350 → 3.880 RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 4,6%Profit de 178 RON la vânzări de 3.880 RON față de 35,8% în 2022.
Capitalurile proprii sunt negativeDatorii de 5.039 RON, capitaluri de -1.011 RON. Casa și băncile acoperă 73% din ele.

02 · Sănătate financiară

3 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

4,6%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

0,8

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

125%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 125% din firmă e finanțat din datorii.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
SMEREA S.R.L.
CUI
18183504
Nr. Reg. Com.
J15/1250/2005
Data înregistrării
02.12.2005
Stare
INREGISTRAT din data 02.12.2005
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
9522Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (Rev.3) / Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc şi a echipamentelor pentru casă şi grădină (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. TITU, STR. MIHAI EMINESCU, NR.21

Sediul socialStr. Mihai Eminescu 21, Orş. Titu, județul DÂMBOVIŢA, 135500
Domiciliul fiscalStr. Mihai Eminescu 21, Orş. Titu, județul DÂMBOVIŢA, 135500

Firme din Orș. Titu →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 12.12.2005
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.04.2014; actualizat pe 31.01.2014
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 17 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20252024202320222021202020192018201720152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta3.8801.4002.8609.3504.1304.7706.4773.7904.5101.8636.4133.58640.4681.4222.4792.0297.514+177%−3,8%
Venituri totale4.2331.4032.8619.3514.1314.7716.4783.7924.5121.8676.4803.85440.4771.4228.2432.0347.538+202%−3,3%
Cheltuieli totale3.9442.3543.0855.7285.1626.9914.8903.8143.9742.4283.3857.58734.5158762.8812.40120.840+68%−9,3%
Profit brut289003.623001.588053803.09505.9625465.36200··
Pierdere bruta095122401.0312.220022056103.73300036713.302−100%·
Profit net178003.347001.393040302.90104.9135463.71200··
Pierdere neta095131401.1552.3550136061703.8330001.83413.302−100%·
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total00000000000000000··
Active circulante - total, din care:4.0283.9762.5352.6491.4422.9738.3756.4726.2946.1726.7026.6338.3565.3422.6275.25418.198+1,3%−8,5%
Stocuri00000000000001.7939301.2421.626··
Creante3533363182232891.1641.4581.1611.1631.6801.5612.2392.4332.183734621562+5,1%−2,7%
Casa şi conturi la bănci3.6753.6402.2172.4261.1531.8096.9175.3115.1314.4925.1414.3945.9231.3669633.39116.010+1%−8,3%
Cheltuieli in avans00000000000000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii5.0395.1652.7732.5734.7134.6217.6697.1586.8446.1306.0438.8756.7658.6646.49512.83423.944−2,4%−8,8%
Venituri in avans00000000000000000··
Provizioane00000000000000000··
Capitaluri - total, din care:(1.011)(1.189)(238)76(3.271)(1.648)706(686)(550)42659(2.242)1.591(3.322)(3.868)(7.580)(5.746)+15%·
Capital subscris varsat2002002002002002002002002002002002002002002002002000%0%
Patrimoniul regiei00000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati00000000000010001··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
4.233 RON
Cheltuieli
−3.944 RON
Rezultat brut
289 RON
Impozit
−111 RON
Rezultat net
178 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.6705
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.67, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (4.028 RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,75active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,04profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,07venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,42pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,96cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2005
    Înființare, Orș. Titu, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 02.12.2005.
  2. 2025
    3.880 RON cifră de afaceri
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 178 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireSMEREA S.R.L.
CUI18183504
Nr. Reg. Com.J15/1250/2005
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată02.12.2005
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. TITU, STR. MIHAI EMINESCU, NR.21
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre SMEREA S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați SMEREA S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.