Înregistrată · din 17.05.2005 Plătitor de TVA

RALTEX-CONTI SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitate principală: baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

CUI
17594072
Reg. comerțului
J2005000564152
Înființată
18.05.2005 · 21 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2023
41,9 mil.RON
+11% față de 2022
Profit net · 2023
5 mil.RON
-20% față de 2022
Angajați · 2023
105
-7% față de 2022
Datorii · 2023
20,7 mil.RON
+47% față de 2022

Cifra de afaceri · 2008–2023 · în RON

41,9 mil. RON în 2023 · profit 5 mil.

21 mil.41,9 mil.
200820142023

01 · Pe scurt

RALTEX-CONTI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Mun. Târgoviște, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 18.05.2005. Activitatea principală declarată este CAEN 5630: Baruri și alte activități de servire a băuturilor. Bilanțul pentru 2023 arată o cifră de afaceri de 41.946.644 lei, profit de 5.010.517 lei și 105 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 17.05.2005. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzările au crescut de 2,7 ori în 3 ani15,3 mil. → 41,9 mil. RON între 2020 și 2023.
Marjă netă de 11,9%Din fiecare 100 RON vânduți în 2023 rămân 11,9 față de 22,5% în 2020.
Datoriile depășesc capitalurile proprii20,7 mil. RON datorii la 19,4 mil. RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 39% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2023

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2023

11,9%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2023

1,3

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2023

52%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 52% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2023

399 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
RALTEX-CONTI SRL
CUI
17594072
Nr. Reg. Com.
J2005000564152
Data înregistrării
18.05.2005
Stare
INREGISTRAT din data 17.05.2005
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
5630Baruri și alte activități de servire a băuturilor Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, BLD. ION C. BRĂTIANU, NR.32, BL.A3C, ET.1, AP.4

Sediul socialB-dul I. C. BRĂTIANU 32, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalBld. Ion C. Brătianu 32, Mun. Târgovişte, județul DÂMBOVIŢA, 130048

Firme din Târgoviște →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 03.08.2015
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.05.2015; actualizat pe 04.05.2015
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 14 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2023, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20232022202120202019201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta41.94737.87829.22115.33418.5286.5904.4692.7362.1141.9811.332956754585+11%+33%
Venituri totale42.00237.94229.74115.92918.6366.8104.4762.7372.1151.9821.5381.018755607+11%+33%
Cheltuieli totale35.97930.28622.74511.80112.7665.5754.0862.6952.2221.8541.451992710568+19%+32%
Profit brut6.0237.6576.9964.1275.8701.23539043012987264539−21%+40%
Pierdere bruta0000000010700000··
Profit net5.0116.2585.9553.4465.1191.04232243010784213735−20%+39%
Pierdere neta0000000011900000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total13.18113.51711.8879.2857.5961.1667248218461.8291.788294390337−2,5%+28%
Active circulante - total, din care:26.95418.38820.81913.0627.0023.2531.8051.2541.1461.128716415238108+47%+45%
Stocuri357600718463359177615368247119104524554−41%+13%
Creante18.50713.11112.21911.2505.88753845238828044423425316738+41%+51%
Casa şi conturi la bănci8.0904.6777.8821.3497562.5387384986195653781102616+73%+52%
Cheltuieli in avans00000000000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii20.71814.12714.83210.4296.1262.7631.9151.7831.7422.4152.068437377229+47%+35%
Venituri in avans00000000000000··
Provizioane00000000000000··
Capitaluri - total, din care:19.41817.77817.87411.9198.4731.656614292250543436272251215+9,2%+35%
Capital subscris varsat1861861861861861861861861861861861861861860%0%
Patrimoniul regiei00000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati1051130636542423033302220811−7,1%+16%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2023 cu 2022; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2023

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
42 mil. RON
Cheltuieli
−36 mil. RON
Rezultat brut
6 mil. RON
Impozit
−1 mil. RON
Rezultat net
5 mil. RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2005
    Înființare, Mun. Târgoviște, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 18.05.2005.
  2. 2023
    41,9 mil. RON cifră de afaceri, 105 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 5 mil. RON.

07 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireRALTEX-CONTI SRL
CUI17594072
Nr. Reg. Com.J2005000564152
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată18.05.2005
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, BLD. ION C. BRĂTIANU, NR.32, BL.A3C, ET.1, AP.4
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

21 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre RALTEX-CONTI SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați RALTEX-CONTI SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.