Înregistrată · din 04.03.2005 Neplătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 4.3

PAVIAN SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Pietroșița, județul Dâmbovița. Activitate principală: activități de consultanță pentru afaceri şi management (CAEN 7022).

CUI
17321366
Reg. comerțului
J15/273/2005
Înființată
07.03.2005 · 21 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Cifră de afaceri · 2024
163 miiRON
-12% față de 2023
Profit net · 2024
82 miiRON
-30% față de 2023
Angajați · 2024
—
fără termen de comparație
Datorii · 2024
15 miiRON
+42% față de 2023

Cifra de afaceri · 2008–2024 · în RON

163 mii RON în 2024 · profit 82 mii

93 mii186 mii
200820162024

01 · Pe scurt

PAVIAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Pietroșița Com. Pietroșița, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 07.03.2005. Activitatea principală declarată este CAEN 7022: Activități de consultanță pentru afaceri și management (Rev.2). Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 163.438 lei, profit de 81.855 lei. În registrul ANAF figurează înregistrată din 04.03.2005. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Marjă netă de 50,1%Din fiecare 100 RON vânduți în 2024 rămân 50,1.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii15 mii RON datorii la 202 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 775% din ele.

02 · Sănătate financiară

3 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

50,1%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

9,36

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

7%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 7% din firmă e finanțat din datorii.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
PAVIAN SRL
CUI
17321366
Nr. Reg. Com.
J15/273/2005
Data înregistrării
07.03.2005
Stare
INREGISTRAT din data 04.03.2005
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Activitate principală
7022Activități de consultanță pentru afaceri şi management (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT PIETROŞIŢA COM. PIETROŞIŢA, , NR.63A

Sediul social63A, Sat Pietroşiţa Com. Pietroşiţa, județul DÂMBOVIŢA, 137360
Domiciliul fiscal63A, Sat Pietroşiţa Com. Pietroşiţa, județul DÂMBOVIŢA, 137360

Firme din Pietroșița →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăinactivată pe 02.11.2020; reactivată pe 13.04.2023
TVANeplătitorFără mențiuni în evidența ANAF
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 15 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202420232021202020192018201720162015201420132012201120092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta1631860,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00−12%·
Venituri totale1631860,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00−12%·
Cheltuieli totale69470,000,000,001,651,650,000,000,000,000,000,000,000,00+47%·
Profit brut951390,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00−32%·
Pierdere bruta000,000,000,001,651,650,000,000,000,000,000,000,000,00··
Profit net821170,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00−30%·
Pierdere neta000,000,000,001,651,651,651,651,651,651,651,651,650,00··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total73920,650,650,650,650,650,650,650,650,650,650,650,650,65−21%+34%
Active circulante - total, din care:144394,164,164,164,164,164,164,164,164,164,164,164,164,16+274%+25%
Stocuri000,120,120,120,120,120,120,120,120,120,120,120,120,120%+0,1%
Creante2580,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00+227%·
Casa şi conturi la bănci120314,054,054,054,054,054,054,054,054,054,054,054,054,05+287%+24%
Cheltuieli in avans000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii15112,232,232,232,232,232,232,232,232,232,232,232,230,58+42%+23%
Venituri in avans000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00··
Provizioane000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00··
Capitaluri - total, din care:2021202,582,582,582,582,582,582,582,582,582,582,582,584,23+68%+27%
Capital subscris varsat000,200,200,200,200,200,200,200,200,200,200,200,200,200%0%
Patrimoniul regiei000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati000000000000000··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
163 mii RON
Cheltuieli
−69 mii RON
Rezultat brut
95 mii RON
Impozit
−13 mii RON
Rezultat net
82 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

4.305
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 4.3, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (217 mii RON în 2024).

X1 · Capital de lucru0,65active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,38profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,44venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,91pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,75cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2005
    Înființare, Sat Pietroșița Com. Pietroșița, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 07.03.2005.
  2. 2024
    163 mii RON cifră de afaceri
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 82 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumirePAVIAN SRL
CUI17321366
Nr. Reg. Com.J15/273/2005
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată07.03.2005
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT PIETROŞIŢA COM. PIETROŞIŢA, , NR.63A
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre PAVIAN SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați PAVIAN SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.