Înregistrată · din 28.06.2004 Plătitor de TVA Risc Foarte Scăzut · Z 6.62

RAZVIRA CONSTRUCT SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Lunca (com. Moroeni), județul Dâmbovița. Activitate principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

CUI
16554169
Reg. comerțului
J2004000556152
Înființată
29.06.2004 · 22 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Cifră de afaceri · 2025
3,3 mil.RON
+49% față de 2024
Profit net · 2025
614 miiRON
+2474% față de 2024
Angajați · 2025
10
+25% față de 2024
Datorii · 2025
542 miiRON
+167% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

3,3 mil. RON în 2025 · profit 614 mii

1,7 mil.3,3 mil.
200820162025

01 · Pe scurt

RAZVIRA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Lunca Com. Moroeni, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 29.06.2004. Activitatea principală declarată este CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (Rev.3). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 3.330.319 lei, profit de 614.049 lei și 10 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 28.06.2004. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani2,5 mil. → 3,3 mil. RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 18,4%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 18,4 față de 16% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii542 mii RON datorii la 707 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 37% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

18,4%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,42

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

43%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 43% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

333 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
RAZVIRA CONSTRUCT SRL
CUI
16554169
Nr. Reg. Com.
J2004000556152
Data înregistrării
29.06.2004
Stare
INREGISTRAT din data 28.06.2004
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Activitate principală
4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (Rev.3) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT LUNCA COM. MOROENI, STR. CIORANI, NR.2

Sediul socialStr. Ciorani 2, Sat Lunca Com. Moroeni, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. Ciorani 2, Sat Lunca Com. Moroeni, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Lunca (com. Moroeni) →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2016
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta3.3302.2423.3282.53573325444796131644540218637,44,643,636,048,397,2+49%+23%
Venituri totale3.3362.2483.3322.53574627744796131644540218637,44,643,736,248,497,5+48%+23%
Cheltuieli totale2.6262.2082.6632.107783254709902398332991512,624,741,845,549,481,5+19%+23%
Profit brut71040668428023059011330317124,80,01,90,00,016,0+1.688%+25%
Pierdere bruta00003702630820000,020,00,09,31,00,0··
Profit net61424586405020050010929116523,70,01,90,00,013,4+2.474%+25%
Pierdere neta00004402670850000,020,00,010,93,90,0··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total479286323941081216273735332022,124,328,922,631,743,9+68%+15%
Active circulante - total, din care:7702605635021212861354363893624642656,34,26,66,115,952,4+196%+17%
Stocuri212183230812439674373351,71,92,23,52,93,0+16%+28%
Creante36017372939383758410000,00,30,30,10,134,1+2.052%+15%
Casa şi conturi la bănci198605044732513033113604622604,62,04,12,512,915,3+229%+16%
Cheltuieli in avans03367121620000000,00,00,00,00,83,0−100%−20%
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii5422032143492753552322572713813610,033,720,615,824,571,6+167%+13%
Venituri in avans00004300001010950,00,00,00,00,00,0··
Provizioane0000000000000,00,00,00,00,00,0··
Capitaluri - total, din care:707376678319(86)(42)(62)20515534947518418,5(5,2)14,912,923,927,8+88%+21%
Capital subscris varsat5555555555554,94,94,94,94,94,90%0%
Patrimoniul regiei0000000000000,00,00,00,00,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati10896558127630011113+25%+7,3%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
3,3 mil. RON
Cheltuieli
−2,6 mil. RON
Rezultat brut
710 mii RON
Impozit
−96 mii RON
Rezultat net
614 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

6.6205
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 6.62, adică risc foarte scăzut. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (1,2 mil. RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,53active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,49profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,57venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,86pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor2,67cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2004
    Înființare, Sat Lunca Com. Moroeni, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 29.06.2004.
  2. 2025
    3,3 mil. RON cifră de afaceri, 10 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 614 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireRAZVIRA CONSTRUCT SRL
CUI16554169
Nr. Reg. Com.J2004000556152
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată29.06.2004
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT LUNCA COM. MOROENI, STR. CIORANI, NR.2
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre RAZVIRA CONSTRUCT SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați RAZVIRA CONSTRUCT SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.