Înregistrată · din 07.06.2004 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.18

STIMAT-COM S.R.L.

Societate comercială cu răspundere limitată din Brezoaele, județul Dâmbovița. Activitate principală: incinerarea deșeurilor fără producție de energie (rev.3) / demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (CAEN 3831).

CUI
16496637
Reg. comerțului
J15/481/2004
Înființată
09.06.2004 · 22 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Cifră de afaceri · 2025
421 miiRON
-35% față de 2024
Profit net · 2025
29 miiRON
-81% față de 2024
Angajați · 2025
1
fără termen de comparație
Datorii · 2025
291 miiRON
-12% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

421 mii RON în 2025 · profit 29 mii

659 mii1,3 mil.
200820172025

01 · Pe scurt

STIMAT-COM S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Brezoaele Com. Brezoaele, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 09.06.2004. Activitatea principală declarată este CAEN 3831: Incinerarea deșeurilor fără producție de energie (Rev.3) / Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (Rev.2). Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 420.919 lei, profit de 29.000 lei și 1 salariat. În registrul ANAF figurează înregistrată din 07.06.2004. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani528 mii → 421 mii RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 6,9%Profit de 29 mii RON la vânzări de 421 mii RON față de 3,1% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii291 mii RON datorii la 415 mii RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 0% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

6,9%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,55

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

41%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 41% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

421 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
STIMAT-COM S.R.L.
CUI
16496637
Nr. Reg. Com.
J15/481/2004
Data înregistrării
09.06.2004
Stare
INREGISTRAT din data 07.06.2004
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Activitate principală
3831Incinerarea deșeurilor fără producție de energie (Rev.3) / Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT BREZOAELE COM. BREZOAELE, NR.357

Sediul social357, Sat Brezoaele Com. Brezoaele, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalSat Brezoaele Com. Brezoaele, județul DÂMBOVIŢA, 137060

Firme din Brezoaele →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2006
TVA la încasareAplicădin 01.01.2013; actualizat pe 27.12.2012
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 17 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20252024202320222021202020192018201720162015201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta4216515585285764394023828591.318889229135117274157148−35%+6,3%
Venituri totale4216515585285764394023828591.318889229135117274157148−35%+6,3%
Cheltuieli totale3864705005065424203923758081.184806205155156330222141−18%+6,1%
Profit brut351815821341910752134842400008−81%+9,4%
Pierdere bruta000000000000203955650··
Profit net29152501628166443121841700006−81%+9,7%
Pierdere neta000000000000203959680··
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total03333333330223976113150−100%·
Active circulante - total, din care:45371444239939030725725024723019520218111510414370−37%+12%
Stocuri310510290242270202213205258190144134105286810953−39%+11%
Creante1421791521491181187766144040667080303315−21%+14%
Casa şi conturi la bănci025082(12)(33)(20)(24)011276612−99%−13%
Cheltuieli in avans2530000000000000000··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii29133120114515410066666793176297294245232249145−12%+4,2%
Venituri in avans00000000000000000··
Provizioane00000000000000000··
Capitaluri - total, din care:41538624325723921019418718314019(94)(111)(91)(52)674+7,5%+11%
Capital subscris varsat000000000000000000%0%
Patrimoniul regiei00000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati10011111111000000··
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
421 mii RON
Cheltuieli
−386 mii RON
Rezultat brut
35 mii RON
Impozit
−5.524 RON
Rezultat net
29 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.1805
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.18, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (706 mii RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,63active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,04profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,05venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,59pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,60cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2004
    Înființare, Sat Brezoaele Com. Brezoaele, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 09.06.2004.
  2. 2025
    421 mii RON cifră de afaceri, 1 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 29 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireSTIMAT-COM S.R.L.
CUI16496637
Nr. Reg. Com.J15/481/2004
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată09.06.2004
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT BREZOAELE COM. BREZOAELE, NR.357
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre STIMAT-COM S.R.L.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați STIMAT-COM S.R.L.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.