Înregistrată · din 27.02.2004 Neplătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.31

NIDOMAR TRANS SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Perșinari, județul Dâmbovița. Activitate principală: transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (rev.3) / transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători (CAEN 4931).

CUI
16190017
Reg. comerțului
J2004000148159
Înființată
02.03.2004 · 22 ani
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2024
287 miiRON
-27% față de 2023
Profit net · 2024
0RON
-100% față de 2023
Angajați · 2024
4
+33% față de 2023
Datorii · 2024
381 miiRON
+18% față de 2023

Cifra de afaceri · 2008–2024 · în RON

287 mii RON în 2024 · profit 0

197 mii393 mii
200820162024

01 · Pe scurt

NIDOMAR TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Perșinari Com. Perșinari, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 02.03.2004. Activitatea principală declarată este CAEN 4931: Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (Rev.3) / Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători (Rev.2). Bilanțul pentru 2024 arată o cifră de afaceri de 287.095 lei și 4 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 27.02.2004. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani212 mii → 287 mii RON între 2021 și 2024.
Marja netă e sub 2%0% în 2024 față de 0% în 2021: din fiecare 100 RON vânduți rămân sub 2.
Capitalurile proprii sunt negativeDatorii de 381 mii RON, capitaluri de -310 mii RON. Casa și băncile acoperă 4% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2024

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2024

0%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2024

0,18

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2024

532%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 532% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2024

72 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
NIDOMAR TRANS SRL
CUI
16190017
Nr. Reg. Com.
J2004000148159
Data înregistrării
02.03.2004
Stare
INREGISTRAT din data 27.02.2004
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Activitate principală
4931Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (Rev.3) / Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători (Rev.2) Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT PERŞINARI COM. PERŞINARI, STR. PRINCIPALĂ, NR.60

Sediul socialStr. Principală 60, Sat Perşinari Com. Perşinari, județul DÂMBOVIŢA, 137498
Domiciliul fiscalStr. Principală 60, Sat Perşinari Com. Perşinari, județul DÂMBOVIŢA, 137498

Firme din Perșinari →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVANeplătitorînregistrată în scopuri de TVA din 03.03.2004; până pe 01.11.2026; înregistrare anulată pe 02.11.2026
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.04.2014; actualizat pe 30.01.2014
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 17 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2024, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
20242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta287393379212184339314274235238225226171176142180242−27%+1,1%
Venituri totale291394388212190362318274235238225226171332143185242−26%+1,2%
Cheltuieli totale334319326298250352331252263258268261231279290178243+4,7%+2%
Profit brut0756200110230000053070−100%·
Pierdere bruta4300866001302720433560014701·+27%
Profit net072580070200000053010−100%·
Pierdere neta4600886101603027504260015107·+13%
Ce deține firma · 6 rânduri
Active imobilizate - total511136311416561262368117168227367+491%−24%
Active circulante - total, din care:6759138446347718193714813283238+13%+3,6%
Stocuri00000000000000411··
Creante5142106981758102784821185+21%+16%
Casa şi conturi la bănci1617323555302991064531433−8,4%−4,5%
Cheltuieli in avans000000000000000033··
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii381324349414412421466251273245241186183176295208387+18%−0,1%
Venituri in avans00000000000000000··
Provizioane00000000000000000··
Capitaluri - total, din care:(310)(263)(335)(393)(305)(243)(253)(238)(255)(225)(198)(148)(107)(47)(99)5151−18%·
Capital subscris varsat1021021021021021021021021021021021021021021021021020%0%
Patrimoniul regiei00000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati43333444556566765+33%−1,4%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2024 cu 2023; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2024

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
291 mii RON
Cheltuieli
−334 mii RON
Rezultat brut
−43 mii RON
Impozit
43 mii RON
Rezultat net
0 RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.3105
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2024, scorul este 2.31, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (72 mii RON în 2024).

X1 · Capital de lucru-0,13active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,00profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut-0,60venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,43pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor4,01cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2004
    Înființare, Sat Perșinari Com. Perșinari, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 02.03.2004.
  2. 2024
    287 mii RON cifră de afaceri, 4 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 0 RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireNIDOMAR TRANS SRL
CUI16190017
Nr. Reg. Com.J2004000148159
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată02.03.2004
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT PERŞINARI COM. PERŞINARI, STR. PRINCIPALĂ, NR.60
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Neplătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre NIDOMAR TRANS SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați NIDOMAR TRANS SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.