Transferată · din 02.11.2020 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.88

TONELI HOLDING S.A.

Societate comercială pe acţiuni din Dragodana, județul Dâmbovița. Activitate principală: creșterea păsărilor (CAEN 0147).

CUI
15031021
Reg. comerțului
J2020001149159
Înființată
21.11.2002 · 23 ani
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Cifră de afaceri · 2025
344,3 mil.RON
+18% față de 2024
Profit net · 2025
79,1 mil.RON
+69% față de 2024
Angajați · 2025
461
+10% față de 2024
Datorii · 2025
211,8 mil.RON
-10% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

344,3 mil. RON în 2025 · profit 79,1 mil.

172,1 mil.344,3 mil.
200820162025

01 · Pe scurt

TONELI HOLDING S.A. este o societate pe acțiuni (SA) din Sat Dragodana Com. Dragodana, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 21.11.2002. Activitatea principală declarată este CAEN 0147: Creșterea păsărilor. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 344.275.288 lei, profit de 79.087.347 lei și 461 de salariați. În registrul ANAF figurează transferată din 02.11.2020. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani254,4 mil. → 344,3 mil. RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 23%Din fiecare 100 RON vânduți în 2025 rămân 23 față de 11,9% în 2022.
Datoriile depășesc capitalurile proprii211,8 mil. RON datorii la 112 mil. RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 1% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

23%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

0,5

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

65%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 65% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

747 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
TONELI HOLDING S.A.
CUI
15031021
Nr. Reg. Com.
J2020001149159
Data înregistrării
21.11.2002
Stare
TRANSFER(SOSIRE) din data 02.11.2020
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Activitate principală
0147Creșterea păsărilor Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT DRAGODANA COM. DRAGODANA, ŞOS. BUCUREŞTI, NR.64

Sediul socialŞos. Bucureşti 64, Sat Dragodana Com. Dragodana, județul DÂMBOVIŢA, 137200
Domiciliul fiscalŞos. Bucureşti 64, Sat Dragodana Com. Dragodana, județul DÂMBOVIŢA, 137200

Firme din Dragodana →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 22.11.2002
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în milioane RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta344292308254179112998967,142,320,922,922,330,839,726,028,812,7+18%+21%
Venituri totale53646551745731418816913896,454,724,425,521,737,542,429,129,913,0+15%+25%
Cheltuieli totale44241044642131618916714279,756,724,225,424,934,440,728,624,414,2+7,8%+22%
Profit brut94557036002016,60,00,20,20,03,11,70,55,50,0+70%·
Pierdere bruta000011030,02,00,00,03,20,00,00,00,01,2··
Profit net79476130001015,20,00,20,20,03,10,80,44,60,0+69%·
Pierdere neta000011040,02,00,00,03,20,00,00,00,01,2··
Ce deține firma · 6 rânduri
Casa şi conturi la bănci252010000,00,10,00,50,00,00,21,92,10,3−60%+11%
Cheltuieli in avans100000000,10,10,00,00,00,00,00,10,10,1+19%+11%
Active imobilizate - total23720317616817017513914092,636,818,620,716,720,021,523,513,513,4+17%+18%
Active circulante - total, din care:106196133946754635751,550,313,713,212,68,88,022,624,211,6−46%+14%
Stocuri363427442925302323,910,27,43,32,44,82,95,44,42,8+5,2%+16%
Creante5911741473728333327,640,06,39,410,24,04,915,317,78,5−49%+12%
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii212236174126129113969165,554,914,515,918,213,916,928,426,117,8−10%+16%
Venituri in avans19193445121,31,60,71,01,31,62,48,83,13,6−1,8%+10%
Provizioane111002000,00,00,00,00,00,00,80,00,00,0−3%·
Capitaluri - total, din care:11214313113310410910510477,430,617,116,99,813,39,58,98,53,7−22%+22%
Capital subscris varsat366141414171710,710,74,74,74,74,74,74,74,74,7−46%−2,7%
Patrimoniul regiei000000000,00,00,00,00,00,00,00,00,00,0··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati4614184064033882892832921641165957657469635643+10%+15%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
535,6 mil. RON
Cheltuieli
−442 mil. RON
Rezultat brut
93,6 mil. RON
Impozit
−14,5 mil. RON
Rezultat net
79,1 mil. RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.8805
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.88, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (343,1 mil. RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,14active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,23profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,27venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,46pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,00cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2002
    Înființare, Sat Dragodana Com. Dragodana, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 21.11.2002.
  2. 2019
    EURO CASA PROD SA
    SC EURO-CASA PROD SA
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  3. 2020
    SC EURO-CASA PROD SA
    SC TONELI HOLDING SA
    Schimbare de denumire, după bilanțurile depuse.
  4. 2025
    344,3 mil. RON cifră de afaceri, 461 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 79,1 mil. RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireTONELI HOLDING S.A.
CUI15031021
Nr. Reg. Com.J2020001149159
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Înregistrată21.11.2002
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT DRAGODANA COM. DRAGODANA, ŞOS. BUCUREŞTI, NR.64
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre TONELI HOLDING S.A.: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați TONELI HOLDING S.A.?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.