Înregistrată · din 27.03.2001 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 1.46

MEGA CONSTRUCT METAL SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Sat Ghergani Orș. Răcari, județul Dâmbovița. Activitate principală: fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

CUI
13793340
Reg. comerțului
J2001000043150
Înființată
27.03.2001 · 25 ani
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa
Cifră de afaceri · 2025
50,7 mil.RON
+5% față de 2024
Profit net · 2025
2,5 mil.RON
-49% față de 2024
Angajați · 2025
100
-9% față de 2024
Datorii · 2025
41,5 mil.RON
+78% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

50,7 mil. RON în 2025 · profit 2,5 mil.

25,3 mil.50,7 mil.
200820162025

01 · Pe scurt

MEGA CONSTRUCT METAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Sat Ghergani Orș. Răcari, DÂMBOVIȚA, înregistrată fiscal pe 27.03.2001. Activitatea principală declarată este CAEN 2512: Fabricarea de uși și ferestre din metal. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 50.665.176 lei, profit de 2.464.692 lei și 100 de salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 27.03.2001. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani49,8 mil. → 50,7 mil. RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 4,9%Profit de 2,5 mil. RON la vânzări de 50,7 mil. RON față de 14,4% în 2022.
Datoriile depășesc capitalurile proprii41,5 mil. RON datorii la 28,4 mil. RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 5% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

4,9%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

0,83

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

59%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 59% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

507 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
MEGA CONSTRUCT METAL SRL
CUI
13793340
Nr. Reg. Com.
J2001000043150
Data înregistrării
27.03.2001
Stare
INREGISTRAT din data 27.03.2001
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa
Activitate principală
2512Fabricarea de uși și ferestre din metal Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. DÂMBOVIŢA, SAT GHERGANI ORŞ. RĂCARI, STR. ION GHICA, NR.240A

Sediul socialStr. ION GHICA 240A, Sat Ghergani Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA
Domiciliul fiscalStr. ION GHICA 240A, Sat Ghergani Orş. Răcari, județul DÂMBOVIŢA

Firme din Sat Ghergani Orș. Răcari →Firme din județul Dâmbovița →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.04.2001
TVA la încasareNu aplicăFără mențiuni în evidența ANAF
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta50.66548.14741.87449.81643.77137.48533.54725.94122.90817.95414.23711.43711.94111.0049.9107.3777.7188.908+5,2%+11%
Venituri totale47.73949.26443.77457.11048.03941.01737.54027.55825.41918.71715.26512.13413.16111.72310.4687.6158.1749.380−3,1%+10%
Cheltuieli totale44.79243.67038.33949.20341.04833.56936.81425.75322.00417.28414.89111.80912.67811.5779.9447.5628.1148.716+2,6%+10%
Profit brut2.9475.5945.4357.9076.9917.4487261.8053.4151.4333743254831465245460664−47%+9,2%
Pierdere bruta000000000000000000··
Profit net2.4654.7954.7417.1946.0926.6546241.5152.9301.309268222394903823038551−49%+9,2%
Pierdere neta000000000000000000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Casa şi conturi la bănci2.1222.9202.8563.0463.6183.4931.6651.327507535571294574250433340285217−27%+14%
Cheltuieli in avans108162868455114137217425171831517524−33%+9,3%
Active imobilizate - total51.46234.24233.44528.74023.49521.42918.1719.6088.6807.5126.9867.9494.7264.2704.1523.9343.7743.266+50%+18%
Active circulante - total, din care:34.38024.60620.49218.21217.32815.44212.5719.6878.8127.2026.5525.8785.9586.6636.1605.8994.9924.297+40%+13%
Stocuri10.54210.1776.5466.4116.0644.4764.4263.1662.6532.6072.0582.5362.1793.4202.6662.8451.7111.521+3,6%+12%
Creante21.71611.51011.0908.7557.2467.4736.4805.1945.6524.0603.9223.0493.2052.9933.0612.7142.9962.558+89%+13%
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii41.53823.37520.46319.96418.06019.53619.94712.10210.69510.2499.49810.0087.1967.6137.1556.6145.6204.249+78%+14%
Venituri in avans15.9774.6665.2063.4593.8903.8934.0316625535131087060022+243%+47%
Provizioane000000000000000000··
Capitaluri - total, din care:28.43530.97028.35423.61418.92813.5566.9027.1486.8464.4374.0073.8073.4913.2483.1583.1673.1523.314−8,2%+14%
Capital subscris varsat3293293293293293293293293293293293293293013013013013010%+0,5%
Patrimoniul regiei000000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati1001101021039694854848474847495747394749−9,1%+4,3%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
47,7 mil. RON
Cheltuieli
−44,8 mil. RON
Rezultat brut
2,9 mil. RON
Impozit
−483 mii RON
Rezultat net
2,5 mil. RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

1.4605
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 1.46, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (85,9 mil. RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,14active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,03profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,03venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,57pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor0,59cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 2001
    Înființare, Sat Ghergani Orș. Răcari, jud. Dâmbovița
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 27.03.2001.
  2. 2025
    50,7 mil. RON cifră de afaceri, 100 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 2,5 mil. RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireMEGA CONSTRUCT METAL SRL
CUI13793340
Nr. Reg. Com.J2001000043150
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată27.03.2001
SediuJUD. DÂMBOVIŢA, SAT GHERGANI ORŞ. RĂCARI, STR. ION GHICA, NR.240A
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre MEGA CONSTRUCT METAL SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați MEGA CONSTRUCT METAL SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.