Înregistrată · din 17.09.1999 Plătitor de TVA Risc Mediu · Z 2.7

CAVROM SRL

Societate comercială cu răspundere limitată din Cășeiu, județul Cluj. Activitate principală: fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN 2120).

CUI
12134987
Reg. comerțului
J12/1157/1999
Înființată
17.09.1999 · 27 ani
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Dej
Cifră de afaceri · 2025
3,6 mil.RON
+40% față de 2024
Profit net · 2025
190 miiRON
+49% față de 2024
Angajați · 2025
17
+21% față de 2024
Datorii · 2025
1,4 mil.RON
+67% față de 2024

Cifra de afaceri · 2008–2025 · în RON

3,6 mil. RON în 2025 · profit 190 mii

1,8 mil.3,6 mil.
200820162025

01 · Pe scurt

CAVROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) din Com. Cășeiu, CLUJ, înregistrată fiscal pe 17.09.1999. Activitatea principală declarată este CAEN 2120: Fabricarea preparatelor farmaceutice. Bilanțul pentru 2025 arată o cifră de afaceri de 3.595.963 lei, profit de 190.329 lei și 17 salariați. În registrul ANAF figurează înregistrată din 17.09.1999. Datele provin de la ANAF, Registrul Comerțului și Ministerul Finanțelor.

Vânzări relativ stabile în 3 ani2,5 mil. → 3,6 mil. RON între 2022 și 2025.
Marjă netă de 5,3%Profit de 190 mii RON la vânzări de 3,6 mil. RON față de 13,4% în 2022.
Datoriile sunt sub capitalurile proprii1,4 mil. RON datorii la 2,1 mil. RON capitaluri. Casa și băncile acoperă 6% din ele.

02 · Sănătate financiară

4 indicatori din bilanțul 2025

Calculați din cifrele depuse, nu estimați. Scala arată unde stă firma față de pragurile obișnuite.

Marjă netă · 2025

5,3%

−5%15%

Profit net ÷ cifra de afaceri. Sub 2% e subțire: aproape tot ce intră iese în cheltuieli.

Lichiditate curentă · 2025

1,67

0,52,0

Active circulante ÷ datorii. Sub 1 înseamnă că activele pe termen scurt nu acoperă datoriile.

Grad de îndatorare · 2025

39%

20%100%

Datorii ÷ (datorii + capitaluri). 39% din firmă e finanțat din datorii.

CA pe angajat · 2025

212 miiRON

150 mii lei800 mii lei

Cifra de afaceri ÷ numărul mediu de salariați, pe an. Scala e în lei.

03 · Identitate

Datele de înregistrare

Așa cum stau în Registrul Comerțului și la ANAF.

Denumire
CAVROM SRL
CUI
12134987
Nr. Reg. Com.
J12/1157/1999
Data înregistrării
17.09.1999
Stare
INREGISTRAT din data 17.09.1999
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Dej
Activitate principală
2120Fabricarea preparatelor farmaceutice Toate firmele cu acest cod →

04 · Sediu

Sediu și adrese

JUD. CLUJ, COM. CĂŞEIU, NR.136/C

Sediul socialCom. Căşeiu, județul CLUJ, 407155
Domiciliul fiscalCom. Căşeiu, județul CLUJ, 407155

Firme din Cășeiu →Firme din județul Cluj →

Fiscal

Situația la ANAF

Verificată pe 07.11.2026.

Stare la ANAFActivăFără mențiuni în evidența ANAF
TVAPlătitorînregistrată în scopuri de TVA din 01.04.2000
TVA la încasareNu aplicădin 01.01.2013; până pe 01.03.2018; actualizat pe 13.02.2018
Split TVANu figureazăFără mențiuni în evidența ANAF

05 · Bilanțuri

Situația financiară, an cu an

Toți indicatorii din cele 18 bilanțuri depuse la Ministerul Finanțelor, pentru exercițiile 2008–2025, așezați pe grupele din formular.

Moneda
Ani

Sume în mii RON

Valorile depuse la Ministerul Finanțelor. Parantezele marchează sumele negative.

Indicatorii din bilanț, pe exerciții financiare, în RON
IndicatorEvoluțieExerciții financiareCreștere
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008Δ anMedie/an
Rezultatul anului · 7 rânduri
Cifra de afaceri neta3.5962.5652.5372.5242.7292.2323.1011.6181.6761.8241.9012.1812.2482.0242.7442.6902.5692.420+40%+2,4%
Venituri totale3.7082.5492.5802.5562.5922.4223.1151.7062.5241.9041.9182.1702.1772.1602.8402.6632.5732.609+46%+2,1%
Cheltuieli totale3.4802.3972.1412.1952.2302.1342.7361.5032.4581.7681.7651.9572.0262.0092.4652.2852.4102.606+45%+1,7%
Profit brut228152439362362289379203661361532131511513753781634+50%+28%
Pierdere bruta000000000000000000··
Profit net190128408339338268348185451091241751221223113121300+49%+47%
Pierdere neta000000000000000000··
Ce deține firma · 6 rânduri
Casa şi conturi la bănci83206558278164155136(378)(132)(277)(232)(275)(356)(413)(463)(613)(641)+313%·
Cheltuieli in avans545430000000000000+3,5%·
Active imobilizate - total1.1839599583324023846016493169216135110124118154242376+23%+7%
Active circulante - total, din care:2.2781.7931.7741.9411.9771.8421.4101.0091.082708581677850751840882713357+27%+12%
Stocuri1.423815807597473515187444310482429340395481352229197275+75%+10%
Creante7729589011.2861.2271.1621.0694291.1503584295697316269021.1161.129722−19%+0,4%
Datorii și capitaluri · 6 rânduri
Datorii1.3668208287759201.002906160412757662625826741635713717625+67%+4,7%
Venituri in avans000000000000000000··
Provizioane000000000000000000··
Capitaluri - total, din care:2.0991.9371.9091.5011.4621.2241.106913763120135187134134323323238108+8,4%+19%
Capital subscris varsat1010101010101010101010101010101010100%0%
Patrimoniul regiei000000000000000000··
Oameni · 1 rând
Numar mediu de salariati1714128812131315171818192020181823+21%−1,8%
  1. Punctul (·) înseamnă că indicatorul nu a fost depus în anul acela, nu zero.
  2. Parantezele marchează sumele negative, ca în situațiile financiare.
  3. „Δ an” compară 2025 cu 2024; „Medie/an” e creșterea medie anuală între primul și ultimul exercițiu cu date.
  4. Sumele trec prin cursul BNR în RON; numărul de salariați nu se convertește. Trage tabelul pe orizontală pentru exercițiile mai vechi.

Venituri, cheltuieli și marja netă

Barele sunt sumele anului, linia întreruptă e cifra de afaceri, iar cea verde, cât la sută din vânzări rămâne profit.

Drumul banilor în 2025

De la veniturile anului, prin cheltuieli și impozit, până la ce rămâne firmei.

Venituri
3,7 mil. RON
Cheltuieli
−3,5 mil. RON
Rezultat brut
228 mii RON
Impozit
−38 mii RON
Rezultat net
190 mii RON

Din ce e făcut activul

Cât e clădit în imobilizări și cât stă în marfă, în facturi neîncasate și în bancă.

Cine a pus banii

Capitalurile proprii față de datorii, cu gradul de îndatorare pe linia neagră.

Oamenii și cât aduce fiecare

Numărul mediu de salariați și cifra de afaceri împărțită la ei.

06 · Risc

Risc de insolvență

Scorul Altman Z, calculat pe bilanțul anului ales. Sub 1,23 înseamnă risc ridicat; peste 2,9, o situație solidă. E o estimare statistică, nu un verdict.

2.705
ridicat
mediu
scăzut

Pentru bilanțul din 2025, scorul este 2.7, adică risc mediu. Modelul combină capitalul de lucru, rezultatul net, rezultatul brut, capitalurile și cifra de afaceri, toate raportate la activele firmei (3,5 mil. RON în 2025).

X1 · Capital de lucru0,58active circulante − datorii, pe active
X2 · Rezultat net0,06profit − pierdere, pe active
X3 · Rezultat brut0,07venituri − cheltuieli, pe active
X4 · Capitaluri0,71pe datorii + capital social
X5 · Rotația activelor1,04cifra de afaceri pe active

Scorul, an de an

Culoarea punctului e verdictul anului.

07 · Istoric

Istoricul firmei

Înființarea, schimbările de denumire din bilanțurile depuse și ultimul an raportat.

  1. 1999
    Înființare, Com. Cășeiu, jud. Cluj
    Înregistrată la Registrul Comerțului pe 17.09.1999.
  2. 2025
    3,6 mil. RON cifră de afaceri, 17 angajați
    Ultimul bilanț depus, cu profit de 190 mii RON.

08 · Raportul complet

Ce mai scrie în dosarul firmei

13 capitole · surse oficiale

Pagina asta arată ce e public și gratuit. Fiecare capitol de mai jos se deschide o dată cu raportul firmei.

ONRC, ANAF

Identitate și stare

Denumire, CUI, Registrul Comerțului, formă juridică, adresă, stare, TVA, e-Factura, inactivitate

Gratuit
DenumireCAVROM SRL
CUI12134987
Nr. Reg. Com.J12/1157/1999
Formă juridicăSOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Înregistrată17.09.1999
SediuJUD. CLUJ, COM. CĂŞEIU, NR.136/C
  • Stare la ANAF: Activă
  • TVA: Plătitor
  • TVA la încasare: Nu aplică
  • Split TVA: Nu figurează

Capitolul ăsta e deschis pentru toată lumea, fără raport.

Datele de înregistrare →Situația la ANAF →

ONRC

Coduri CAEN autorizate

Activitatea principală și activitățile secundare autorizate

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Surse publice

Date de contact

Telefon, email și site, din surse publice

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Ministerul Finanțelor

Bilanțuri contabile

Cifra de afaceri, profitul, datoriile, capitalurile și angajații, pe toți anii

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ANAF

Datorii la bugetul de stat

Obligațiile fiscale restante raportate de ANAF

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Administratori și reprezentanți

Persoanele care conduc firma și calitatea lor

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ONRC

Acționari și asociați

Cine deține firma și în ce proporție

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Portalul instanțelor

Dosare în instanță

Dosarele în care firma apare ca parte

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Publicațiile de insolvență

Insolvență

Procedurile de insolvență și publicațiile aferente

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Monitorul Oficial, partea a IV-a

Monitorul Oficial

Publicațiile firmei: hotărâri AGA, modificări de capital, sediu, asociați

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

ARR, ANRE

Licențe și autorizații

Licențe de transport și autorizații în energie

Raport standard

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

SEAP / SICAP

Achiziții publice

Contractele și achizițiile directe cu statul

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

Date vamale publice

Import și export

Activitatea de comerț exterior a firmei

Raport avansat

Pentru a avea acces la acest capitol, comandă raportul firmei — 99 lei sau 10.000 credite, îl citești o lună.

Comandă raportul

22 · Documente

Documente și acces

Trei feluri de a lua datele despre CAVROM SRL: documentul oficial de la Registrul Comerțului, dosarul complet al firmei, sau accesul programatic la toate firmele.

Document oficial

Certificat constatator ONRC

Emis de Registrul Comerțului, pe numele firmei, cu semnătură electronică.

79lei · o dată

Ce cuprinde

  • PDF semnat electronic de Registrul Comerțului
  • De obicei pe email în câteva minute, și în contul tău
  • Administratori, asociați, sediu, activități, stare
  • Valabil la bănci, licitații, notari și parteneri

Sau raportul istoric, 349 lei

Recomandat

Raportul firmei

Dosarul complet, 13 capitole

Tot ce avem despre firmă, strâns din toate sursele și pus cap la cap, cu explicații.

99lei · sau 10.000 credite

Ce cuprinde

  • Acționari și asociați
  • Insolvență
  • Monitorul Oficial
  • Achiziții publice
  • Import și export
  • Identitate și stare
  • și încă 7 capitole
Comandă raportul

Plătit o dată, îl citești o lună

Abonament FirmeAPI

Profesional, prin API și MCP

Aceleași date, dar pentru toate firmele din România, direct în programul sau în agentul tău.

299,99lei / lună

Ce cuprinde

  • 100.000 de credite pe lună
  • 50.000 de cereri pe zi, 100 pe secundă
  • 500 credite premium (Monitorul Oficial, insolvență)
  • Suport prioritar
  • Acces credite suplimentare
Vezi abonamentele

Sau începe gratuit, cu 1.000 de credite pe lună, fără card

Prețurile sunt cu TVA inclus. Informațiile provin din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor) și se actualizează pe măsură ce instituțiile le publică. Scorul de risc e o estimare calculată automat din bilanț.

Reprezentați CAVROM SRL?

Datele de pe pagină vin din registrele publice ale statului și le arătăm așa cum au fost publicate. Dacă firma nu vrea să apară aici, puteți cere scoaterea paginii: o citește un om și primiți răspuns pe email în cel mult 3 zile lucrătoare.